603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Antimikrobiální ochrana

Reishi (Ganoderma lucidum) patří mezi dřevokazné chorošovité houby, které jsou hlavně v Asii užívány jako léčebný prostředek v lidovém léčitelství. Reishi je ceněná v tradiční čínské medicíně jako "božská houba nesmrtelnosti".

Image 1

Podle tradiční čínské medicíny

Je zjištěno, že:

  • Má imunomodulační účinky
  • Silným antioxidantem 
  • Napomáhá zlepšovat stav diabetiků
  • Má antimikrobiální aktivitu

O houbách je známé, že mají antioxidační a antimikrobiální aktivitu. Jejich antimikrobiální aktivita byla srovnána s antibiotikem streptomycinem.

Co je antimikrobiální působení?

Antimikrobiální působení hub je podobné antibiotiku, ale napomáhá organismu s posílením imunitního systému pouze přírodní cestou ...

Kromě schopnosti neutralizovat volné radikály mají houby potvrzeny klinickými testy i antimikrobiální účinky. Houbové extrakty byly použity na nebezpečné bakterie Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Pseudomonas aeruginosa, Enterococcus faecalis a houby Aspergillus flavus, Aspergillus fumigatus, Candida albicans, Paecilomyces variotii, Penicillium purpurescens. Jejich antimikrobiální aktivita byla srovnána s antibiotikem streptomycinem a antimykotikem ketokonazolem. Oba druhy léčiv měly silnější efekt na patogeny než výtažky z hub. Je tedy možné podat menší dávku pro stejný účinek, ale na druhou stranu, antibiotika a antimykotika mají vedlejší účinky, které houby, ani při vyšších dávkách nemají (Kosanić M, Radković B, Dašić M. Mushrooms as possible antioxidant and antimicrobial agents. Iran J Pharm Res. 2012; 11(4): 1095–1102.)

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...
Reishi je velmi významnou vitální houbou, která je pevnou součástí tradiční čínské medicíny, která ji využívá k terapii mnoha zdravotních neduhů v lidovém léčitelství. Vitální houby se dostávají i do hledáčku klasické medicíny a jsou testovány jejich zdravotní účinky mnoha vědeckými pokusy.
více
Auricularia patří mezi vitální houby, které jsou běžně používané i v gastronomii. Jejich název je odvozen od jejich tvaru a konzistence ‒ bolcovitka (Jidášovo ucho). 
Houba disponuje mnoha terapeutickými účinky, které potvrdila lidová i západní medicína ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup