603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Agaricus v boji proti stárnutí trávicího traktu

Agaricus blazei Murill (AbM), též braziliensis, pochází z oblasti brazilských deštných pralesů, ale díky svým schopnostem pozitivně ovlivňovat zdraví člověka se rozšířil a je využíván po celém světě ...  

Image 1

Využití Agaricu

  • přispívá k normální funkci imunitního systému
  • brání rozvoji nádorů 
  • přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi 
  • snižování hladiny krevních tuků, čímž předchází kardiovaskulárním nemocem 

Stárnutí trávícího traktu - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii se vědci zaměřili na využití Agraricu pro zmírnění projevů stárnutí trávicího traktu. Je jasné, že s přibývajícím věkem dochází k opotřebení, snížení funkčnosti i pohyblivosti trávicího traktu.
V průběhu přibývajícího věku se u krys objevilo snížení příjmu potravy, zvýšení Lee indexu (obdoba BMI), zvýšilo se též množství retroperitoneálního tuku, prodloužilo střevo a zvýšila hladina celkového cholesterolu a celkových proteinů. Při histologii sliznice se ukázalo, že stárnutí vede k ztenčení střevní stěny, sliznice, zmenší se střevní klky, hloubka krypt i počet pohárkových buněk. Také dochází k úbytku buněk tvořících myenterický plexus.

Vědci k pokusu využily krysy, jimž podávali vodný extrakt z Agaricu a sledovali jeho účinek pomocí biometrických a krevních parametrů, též zkoumali morfologii myenterického plexu (nervová pleteň ve střevní stěně) u stárnoucích krys. V případě, že byly krysy suplementovány extraktem z Agaricu, došlo ke snížení hladiny cholesterolu oproti stejně starým krysám, jež nedostávaly extrakt. Také zlepšuje antioxidační kapacitu. Nejvýraznější ochranný efekt měl však extrakt na myenterický plexus. Nedochází k výraznému poklesu gliálních buněk ani myenterických neuronů, což garantuje zachování inervace střeva i peristaltiky.

Výsledky studií potvrzují, že extrakt z Agaricu sice nezlepšuje stav ve všech testovaných parametrech, jeho přínos je však nezanedbatelný, hlavně co se ochrany střevní inervace a zachování peristaltiky týká (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: de Santi-Rampazzo AP, Schoffen JP, Cirilo CP, Zapater MC, Vicentini FA, Soares AA, Peralta RM, Bracht A, Buttow NC, Natali MR. Aqueous Extract of Agaricus blazei Murrill Prevents Age-Related Changes in the Myenteric Plexus of the Jejunum in Rats. Evid Based Complement Alternat Med. 2015;2015:287153.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Chronické střevní záněty, jakými jsou i nespecifické střevní záněty jako Crohnova nemoc či ulcerózní kolitida, jsou vážné, mnohdy velmi omezující a invalidizující nemoci.
více
Výskyt žaludečních vředů se v populaci zvyšuje. Stojí za tím hlavně současný způsob života. Všudypřítomné stresové faktory, nesprávně sestavený jídelníček a hlavně také bakteriální infekce Helicobacterem pylori.
Dochází k poškození sliznice, oslabení ochranných složek ve prospěch těch dráždivých, sliznici poškozujících. Rozvíjí se zánět, gastritida, na sliznici se mohou utvořit vředy. Mohou i perforovat a ohrozit pacienta, a navíc může též dojít k rozvoji rakovinného bujení v terénu zánětu a vředů.
více
Aktuality

18.3.2020


Při výběru dopravce přes Zásilkovnu jsou omezená výdejní místa. Bohužel Zásilkovna nám neaktualizovala jejich mista k výdeji zásilek. Proto vybítejte raději Českou poštu Balík Do ruky na zaslání zásilek. U Zásilkovny Platba na dobírku je možné jedině platba kartou, nikoliv v hotovosti! Pokud nemůžete platit platební kartou zvolte platbu: Bankovním převodem, nebo jiného dopravce. Více informací na stránkách www.zasilkovna.cz

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup