603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Agaricus v boji proti stárnutí trávicího traktu

Agaricus blazei Murill (AbM), též braziliensis, pochází z oblasti brazilských deštných pralesů, ale díky svým schopnostem pozitivně ovlivňovat zdraví člověka se rozšířil a je využíván po celém světě ...  

Image 1

Využití Agaricu

  • přispívá k normální funkci imunitního systému
  • brání rozvoji nádorů 
  • přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi 
  • snižování hladiny krevních tuků, čímž předchází kardiovaskulárním nemocem 

Stárnutí trávícího traktu - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii se vědci zaměřili na využití Agraricu pro zmírnění projevů stárnutí trávicího traktu. Je jasné, že s přibývajícím věkem dochází k opotřebení, snížení funkčnosti i pohyblivosti trávicího traktu.
V průběhu přibývajícího věku se u krys objevilo snížení příjmu potravy, zvýšení Lee indexu (obdoba BMI), zvýšilo se též množství retroperitoneálního tuku, prodloužilo střevo a zvýšila hladina celkového cholesterolu a celkových proteinů. Při histologii sliznice se ukázalo, že stárnutí vede k ztenčení střevní stěny, sliznice, zmenší se střevní klky, hloubka krypt i počet pohárkových buněk. Také dochází k úbytku buněk tvořících myenterický plexus.

Vědci k pokusu využily krysy, jimž podávali vodný extrakt z Agaricu a sledovali jeho účinek pomocí biometrických a krevních parametrů, též zkoumali morfologii myenterického plexu (nervová pleteň ve střevní stěně) u stárnoucích krys. V případě, že byly krysy suplementovány extraktem z Agaricu, došlo ke snížení hladiny cholesterolu oproti stejně starým krysám, jež nedostávaly extrakt. Také zlepšuje antioxidační kapacitu. Nejvýraznější ochranný efekt měl však extrakt na myenterický plexus. Nedochází k výraznému poklesu gliálních buněk ani myenterických neuronů, což garantuje zachování inervace střeva i peristaltiky.

Výsledky studií potvrzují, že extrakt z Agaricu sice nezlepšuje stav ve všech testovaných parametrech, jeho přínos je však nezanedbatelný, hlavně co se ochrany střevní inervace a zachování peristaltiky týká (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: de Santi-Rampazzo AP, Schoffen JP, Cirilo CP, Zapater MC, Vicentini FA, Soares AA, Peralta RM, Bracht A, Buttow NC, Natali MR. Aqueous Extract of Agaricus blazei Murrill Prevents Age-Related Changes in the Myenteric Plexus of the Jejunum in Rats. Evid Based Complement Alternat Med. 2015;2015:287153.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Chronické střevní záněty, jakými jsou i nespecifické střevní záněty jako Crohnova nemoc či ulcerózní kolitida, jsou vážné, mnohdy velmi omezující a invalidizující nemoci.
více
Výskyt žaludečních vředů se v populaci zvyšuje. Stojí za tím hlavně současný způsob života. Všudypřítomné stresové faktory, nesprávně sestavený jídelníček a hlavně také bakteriální infekce Helicobacterem pylori.
Dochází k poškození sliznice, oslabení ochranných složek ve prospěch těch dráždivých, sliznici poškozujících. Rozvíjí se zánět, gastritida, na sliznici se mohou utvořit vředy. Mohou i perforovat a ohrozit pacienta, a navíc může též dojít k rozvoji rakovinného bujení v terénu zánětu a vředů.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup