603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

4 rady pro každodenní péči o vlasy

Přehnanou péčí či chybami při každodenním zacházení s vlasy si zaděláváme na jejich lámavost a vysušení. Jak správně postupovat při péči o vlasy a jakých chyb se vyvarovat?

Image 1

1. Vlasy si nemyjte každý den, ale 1x za 3 dny

Mnoho žen je zvyklých, si mýt vlasy každý den, či ob den. Věnují tak svým vlasům denně až přehnanou péči, která vede k jejich oslabení a horší kvalitě. Každodenní mytí totiž vlasy zbavuje přirozené ochrany a výživy, což způsobuje jejich vysušení a lámavost.
Obávaná mastnota pochází z pokožky hlavy. Pokud pravdu potřebujete své vlasy mýt denně, je nutné zvolit šetrné přípravky pro každodenní mytí a pozornost věnovat převážně pokožce hlavy. Kadeřníci také masírují a myjí hlavně pokožku hlavy a konečky vlasů jen lehce properou v rukou. Vhodný pro každodenní mytí je šampon s přírodním složením.
Vybrané přírodní výtažky vlasy revitalizují a dodávají jim energii. Je vhodný pro unavené a poškozené vlasy působením vnějších vlivů a také vlasy poškozené barvením. Vlasům dodává lesk i objem.

2. Mokré vlasy rozčesávejte opatrně obyčejným hřebenem

Když jsou vlasy čerstvě umyté a mokré jsou nejvíce náchylné na padání. Voda a mechanická zátěž při rozčesávání kartáčem dokáže vytrhnout mnohem více vlasů, než by se samovolně při mytí uvolnilo. Radíme proto vlasy nedříve zabalit do ručníku na alespoň 5 minut. Ten vysaje přebytečnou vodu a vlasy důkladně prosuší. Poté použijte klasický hřeben s širokými zuby. Vlasy nečesejte jedním tahem a hlavně nikoliv silou. Stačí trpělivě rozčesávat kousek po kousku. Díky tomu dojde k minimálnímu poškození a zbytečnému vytrhnutí vlasů.

Image 2

3. Vlasy fénujte vlažným vzduchem maximálně 20 minut

To, že fénování mokrých vlasů horkých vzduchem jim škodí, ví každý. Ale co s tím, když nemáte čas čekat až samy uschnou? Zvolte šetrnější fénování. Vlasy sušte vlažným vzduchem. Doba fénování by neměla přesáhnout 20 minut a nikdy se nepouštějte do fénovaní vlasů, které jsou mokré, že by se daly ždímat. Nejdříve je nutné je pěkně vysušit ručníkem.

4. Pečujte i o pokožku hlavy

Aniž si to uvědomujeme, zdravá vlasová pokožka je jednou z nejdůležitějších podmínek krásných vlasů. V pokožce se ukrývají vlasové váčky, ze kterých vyrůstají nové vlasy po jejich vypadnutí. Pokud pokožka trpí, nebo je nezdravá, může to mít velký vliv na zdraví a podobu vlasů.
Nejčastější problémem této části hlavy je její svědění a lupy. Mnohdy jsou příčinou nesprávně zvolené přípravky. Šampon i kondicionér by měly být vybírány s ohledem na to, jak často si vlasy myjete, dle obsahu účinných látek či jaký problém by měli řešit.
Šampon vždy co nejdůkladněji vymyjte. To, že jej necítíte na vlasech, neznamená, že není na pokožce hlavy, přesvědčte se. Jemně masírujte konečky prstů vlasovou pokožku, třeba právě při mytí jednou za dva či tři dny. A v neposlední řadě vyživujte pokožku i vlasy příslušnými produkty. Budete mít pevné vlasy a umožníte jejich rychlý růst. Nezapomeňte na speciální vlasové masky, kondicionéry. 

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.

Tato internetová stránka je koncipována pro vzdělávací program našich kurzů.

S ročním obdobím, kterého si momentálně naplno užíváme, se pojí spousta hezkých věcí. Listy zbarvené do oranžova, pouštění draků, zapalování svíček. Jenže mimo tyto pozitivní záležitosti máme s podzimem spojenou i jednu dost nepříjemnou, a to zvýšené vypadávání vlasů ...
více
Stejně jako celý organismus a pokožka stárnou i naše vlasy. V dětství máme chmýří, které v dospívání sílí v husté vlasy a v pokročilém věku naše kštice stárne a řídne. Jak se takové stárnutí vlasů projevuje?
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup