603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Kotvičník zemní

Latinský název: Tribulus terrestris
Čínský název: Ci Ji Li, Bai Ji Li
Lidové názvy: Býčí hlava, ďáblova řasa, ďáblův trn
Čeleď: kacibovité (Zygophyllaceae)
Sbíraná část: nať, plod

Účinně napomáhá při:

Hladina testosteronu u mužů začíná pomalu, ale jistě klesat po dosažení věku 35 let. Nedostatek testosteronu se ve středním věku projevuje typicky ztučněním postavy, ochabnutím sexuálního zájmu a ztrátou mladické vitality a vzhledu. S poklesem hladiny testosteronu se mění i chování, objevuje se mrzutost, podrážděnost. Přírodní terapie formou bylin zvyšuje hladinu testosteronu a pomáhá mužům opět získat mladistvou vitalitu ...

Bylina oblíbená u mužů a žen ...

 • Hormonální aktivita u mužů
  Výzkum prokázal, že dochází k částečnému zvýšení hladiny testosteronu a jiných mužských pohlavních hormonů u mladých (20-36 let) mužů po čtyřtýdenním užívání dávky až 20 mg/kg tělesné váhy. Dále byl proveden výzkum možných účinků na zvýšení svalové síly a tělesného složení (poměr svalstva a tuku). Studie uvádí významný efekt kotvičníku na zvýšení hladiny testosteronu.
 • Hormonální aktivita v/po období klimakteria u žen
  Po dosažení věku cca 45 let se mění poměry hormonálních hladin u žen (někdy i dříve), začíná období menopauzy/klimakteria. Dochází k útlumu funkce vaječníků, v důsledku čehož se snižuje tvorba hormonů estrogenu a progesteronu.  S nástupem menopauzy může být spojena celá řada potíží (návaly horka, nervozita, deprese, snížení sexuální aktivity ...). Sušená nať Kotvičníku zvyšuje hladinu estradiolu, a tím nabízí ženám tyto potíže překonat a získat novou životní energii.
 • Uvolňuje svalové napětí
  Užití je vhodné pro sportovce a může se stát přírodní cestou pro náhradu chemických přípravků.
 • Posílení obranyschopnosti
 • Kotvičník podporuje přirozenou obranyschopnost

Přispívá dále k udržení normálních funkcí kardiovaskulárního systému, ovlivňuje srážlivost krve a podporuje její čištění. Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) podporuje normální funkce močového a reprodukčního systému (vhodný pro muže); účinky pocítí zejména muži ve věku nad 40 let. Blahodárně působí na nervový systém, podporuje normální zdraví dýchacích cest i pleti, udržuje zdraví dásní i úst.

Pro více info ZDE

Botanický popis rostliny

Jedná se o trvalou bylinu, která roste v létě v mírném prostředí. Lístky má úzké, protáhlé, asi 6 mm dlouhé. Květy dosahují šířky 5-10 mm s pěti žlutavými okvětními lístky. Původní domov této byliny je zřejmě Čína a Japonsko, přes pobřeží Ruska se usuzuje její rozšíření do centra Asie až Evropy. Tradiční zemí, kde se kotvičník pěstuje a je vyvážen do celého světa je Bulharsko. Bulharský kotvičník je také pro svůj vysoký obsah steroidního saponinu protodioscinu nejvíce ceněným na trhu. V zahraničí se pěstuje pro farmaceutické účely. 

Obsahové látky

Kotvičník obsahuje fytosteroly, které se označují za "rostlinné steroidy". Dále obsahuje sapogeniny a alkaloidy.

Tradiční dávkování

Denní dávkování čistého extraktu se pohybuje v rozmezí 250 - 1500 mg v závislosti na hmotnosti jedince. To je ovšem přepočet 95% koncentrátu, proto se při užití celé byliny doporučuje až dvojnásobné dávkování k dosažení přibližné účinné dávky. Dle přílohy vyhlášky č.58/2018 Sb. je nejvyšší přípustné množství v denní dávce 2000 mg.

Existuje mnoho faktorů, které mohou způsobit erektilní dysfunkci. Změny v hormonální rovnováze, vaskulární problémy arteriální nebo žilní povahy, což může nastat u diabetiků, při hypertenzi, u kuřáků, při neurologických poruchách, psychogenních problémech a nebo erektilní dysfunkce způsobené léky ...
více
Cordyceps je houba přirozeně se vyskytující v oblasti Tibetu a Číny. Je po staletí součástí tradiční čínské medicíny. Je velmi všestranný a účinný pomocník při léčbě mnoha zdravotních obtíží ... 
více
Reishi (lesklokorka lesklá), je asijskou nejedlou parazitickou houbou, která má však jiné, důležitější využití než v kulinářství. Hojně užívaní v čínské medicíně. I západní medicína jí věnuje velkou pozornost a zkoumá její účinky, které čínská medicína popisuje v pramenech starých tisíce let.
více
Impotence, neplodnost, snaha o početí ...    
více
Ledviny, močový měchýř, prostata ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup