603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Zdravýden Mladý ječmen BIO sypká směs 250 g

Kvalita výroby: Bez lepku - Bio - RAW
Tento produkt zatím nikdo nehodnotil

Popis produktu – obsažené látky účinně napomáhají:

Mladý ječmen 100% natural je prášek z mladé rostlinky ječmene s obsahem přírodních vitamínů, minerálů, stopových prvků, aktivních enzymů, chlorofylu a vlákniny určený pro přípravu zeleného nápoje .... 

 • působí jako antioxidant obsahuje celou škálu vitaminů, minerálů a stopových prvků v organické formě
 • vhodné pro diabetiky
 • pro osoby s normálním spalováním
 • v mladém ječmeni zůstávají látky díky šetrnému zpracování téměř nedotčené
 • chladí organismus ...

Skladem
Dodání do 2 dnů
390 Kč
 • Informace
 • Podrobný popis
 • Máte dotaz?
 • Hodnocení

Účinky:

K detoxikaci organismu, doplnění vitamínů, minerálů a stopových prvků

Dávkování:

2x denně 1-2 čajové lžičky rozmíchejte ve 150ml vody, ovocné nebo zeleninové šťávy. Další možností je přidat mladý ječmen do jogurtu, medu, studeného jídla

Upozornění:

Je vhodný i pro vegetariány i vegany a pro diabetiky. Možno užívat dlouhodobě. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Výrobek je potravinový doplněk, neslouží jako náhrada pestré stravy. Nevhodné pro děti do 3 let. Skladujte v suchu.

Balení po:

250 g, dávka na 2 měsíce

Složení:

100% mladý ječmen v prášku. Neobsahuje žádné umělé přísady, konzervanty nebo barviva, neobsahuje žádná aditiva, barviva nebo dochucovadla

Značka:

Zdravýden®

Výrobce:

Aspen team

Informace a doporučení na těchto webových stránkách o Tradiční čínské a Ayurvédské medicíně, bylinných produktech jsou pouze informativní, nenahrazují vyšetření, diagnózu a léčbu lékařem západní medicíny. Potravinové doplňky nemají schválené léčivé účinky a nejedná se tedy o lék. Toto ustanovení je uváděno na základě nařízení Zákony o zdraví lidu ČR z roku 2011 a směrnic EU.

Zdravýden Mladý ječmen BIO sypká směs 250 g

Mladý ječmen působí jako antioxidant, obsahuje celou škálu vitaminů, minerálů a stopových prvků v organické formě. V mladém ječmeni zůstávají díky šetrnému zpracování potřebné látky téměř nedotčené.

Účinky mladého ječmene oproti pšenici

 • účinky jsou skoro totožné
 • chuť mladého ječmene nemusí být pro všechny příjemná, zatímco mladá pšenice se může zdát vyhovující. Tento aspekt je velmi subjektivní, nicméně velmi ulehčuje užívání
 • menší vliv na metabolismus a to především jeho zrychlení
 • chladí organismus
 • napomáhá detoxikovat organismus
 • zlepšovat krvekvorbu
 • protirakovinné účinky ...

Mladý ječmen se sklízí v okamžiku, kdy dosáhne výšky přibližně 15 cm. Sklizená stébla ječmene se suší při nízkých teplotách a následně rozemelou na prášek.
Jedná se o 100% přírodní složení. Prášek ječmene neobsahuje žádná aditiva, barviva nebo dochucovadla.

Rozšířené dávkování

 • Při preventivním užívání: 2x denně 1-2 čajové lžičky (2-3 g) rozmíchejte ve 150 ml vody, ovocné nebo zeleninové šťávy.
  Další možností je přidat mladý ječmen do jogurtu, medu nebo jiného studeného jídla. Doporučuje se rozmíchat v mixéru nebo sportovní lahvi. 

Pijte nejlépe na lačno, kdy žadudek je prázdný,  tedy alespoň 20 minut před jídlem, nebo 2 hodiny po jídle. Díky tomu nebude mít snědené jídlo vliv na trávení a vstřebání rostlinného nápoje. Nepoužívejte s horkými nápoji, jelikož teplo neutralizuje aktivní enzymy.

Pro optimální účinnost doporučujeme užívat po dobu minimálně 2-3 měsíců

Více info využijte poradenství

Potřebné otázky a odpovědi

Je možné se předávkovat Mladým ječmenem?

Není. Prášek Mladého ječmene není lék, ale čistě přírodní doplněk stravy. Je to to samé jako byste se chtěli předávkovat zeleninovým salátem nebo ovocem.

Je užívání Mladého ječmene bezpečné pro děti?

Ano, nicméně navrhujeme dávat opravdu malým dětem sníženou dávku přiměřenou jejich tělesné hmotnosti a dětem starším 10 let už normální dávku dle na obalu uvedeného dávkování. I když tělesná hmotnost těchto dětí je pořád menší než dospělých, jejich metabolismus v základě pracuje mnohem rychleji.

Proč je prášek z Mladého ječmene zelený?

Důvodem je chlorofyl obsažený ve stéblech rostlinky mladého ječmene, který se díky šetrnému zpracování uchovává ve své nejčistší formě také v prášku z mladých rostlinek. Chlorofyl působí jako detoxikant, antioxidant, zlepšuje krvetvorbu a má prokazatelné protirakovinné účinky.

Jakým způsobem je nejlepší skladovat Mladý ječmen?

Mladý ječmen je dobré skladovat mimo dosah přímých slunečních paprsků a nadměrného tepla, tedy spíše v chladnějším prostředí nejlépe ve svém originálním obalu. Neskladujte Mladý ječmen v lednici, jelikož vzduch uvnitř již jednou otevřeného balení může kondenzovat a znehodnotit obsah balení.

Má Mladý ječmen stejnou koncentraci živin jako multivitamíny?

Mladý ječmen má mnohem širší a rozmanitější složení živin než běžné multivitaminy a díky tomu přirozeně více prospívá našemu tělu.

Obsahuje Mladý ječmen lepek?

Neobsahuje. Lepek se nachází v semenech některých obilovin, především pšenice, žita a ječmene. Prášek Mladého ječmene je ale ze 100% složen ze zelené rostlinky ječmene a ne z jejich zrn. Z toho důvodu je pití nápoje Mladého ječmene bezpečné pro všechny, kteří jsou na lepek citliví.

Kolik cukru obsahuje Mladý ječmen?

Mladý ječmen obsahuje velmi malé množství přírodního rostlinného cukru s velmi malým obsahem kalorií. Díky tomu nehrozí žádné riziko pro ty, kteří sledují hladinu cukru v krvi a pro lidi s cukrovkou.

Je Mladý ječmen vhodný k držení půstu?

Ano. Mladý ječmen je výborným doplňkem pro půst, jelikož obsahuje živiny, které tělo potřebuje, ale zároveň obsahuje velmi málo kalorií. Také obsahuje bílkoviny a uhlohydráty, které poskytují tělu dostatek energie pro metabolismus.

Pomůže mi Mladý ječmen při snižování mé váhy?

Zcela jistě. Mladý ječmen obsahuje přibližně 20 kalorií v jedné dávce s obsahem velkého množství živin. Velmi se doporučuje zahrnout pití nápoje z Mladého ječmene do vašeho dietního jídelníčku pro snížení váhy a nebo ho přímo použít jako výživné náhrady jídla, jelikož je plný vitamínů, minerálů, aminokyselin, enzymů a bílkovin bez přebytečného tuku a hlavně, bez kalorií.

Může Mladý ječmen způsobit problémy se žaludkem?

Ne. Užívání Mladého ječmene je z tohoto pohledu naprosto bezpečné jelikož působí v žaludku zásaditě, což znamená, že pomáhá vyrovnávat kyselost a navozuje rovnováhu uvnitř vašeho žaludku.

Jak dlouho mohu skladovat prášek Mladého ječmene?

Tak jako mnoho jiných sušených produktů, tak i prášek Mladého ječmene, je-li správně skladován, prakticky vydrží neomezeně dlouho. Nicméně některé vyživující složky jako například karoteny a některé vitamíny (např. vitamín C) ztratí částečně svojí účinnost během dlouhodobého skladování. Proto je doporučená doba skladování maximálně 2 roky (zdroj Zdravý den.cz) 


Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU

Dle nařízení Evropské komise č. 432/2012 ze dne 14.12.2012 nesmíme uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, proto Vás prosíme, abyste si dohledali vliv látek obsažených sami z veřejně dostupných zdrojů, nebo čtěte v našich článcích, nebo využijte poradnu. 

Hericium je vitální houba, jejichž účinky na zdraví jsou známé v lidovém léčitelství po mnoho let. Prováděné pokusy a studie u této houby potvrdily mnoho pozitivních účinků ...
více
Cordyceps (housenice čínská) je parazitická houba, jejíž domovinou jsou vysokohorské oblasti Tibetu a Číny. Živí se hmyzem, jeho larvami, plodnice poté co „vysaje“, obsah zaplní prázdnou skořápku. Napomáhá v lidovém léčitelství ochraňovat buňky slinivky produkující inzulín ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup