603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Zdravýden Mladá pšenice BIO sypká směs 250 g

Kvalita výroby: Bez lepku - Bio - RAW
Tento produkt zatím nikdo nehodnotil

Popis produktu – obsažené látky účinně napomáhají:

Mladá pšenice 100% natural je prášek z mladé rostlinky pšenice s obsahem přírodních vitamínů, minerálů, stopových prvků, aktivních enzymů, chlorofylu a vlákniny určená pro přípravu zeleného nápoje .... 

 • působí jako antioxidant
 • obsahuje celou škálu vitaminů,minerálů a stopových prvků v organické formě
 • vysoký obsah vitamínu B12 vhodná spíše pro osoby s tzv."pomalým spalováním"
 • i pro osoby preferující vegetariánskou stravu
 • doporučeno při dietním programu
 • vhodné pro diabetiky
 • zahřívá organismus

Skladem
Dodání do 2 dnů
390 Kč
 • Informace
 • Podrobný popis
 • Máte dotaz?
 • Hodnocení

Účinky:

K detoxikaci organismu, pro osoby s "pomalý" spalováním ...

Dávkování:

2x denně 1-2 čajové lžičky rozmíchejte ve 150 ml vody, ovocné nebo zeleninové šťávy.

Upozornění:

Je vhodný i pro vegetariány i vegany a pro diabetiky. Možno užívat dlouhodobě. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Výrobek je potravinový doplněk, neslouží jako náhrada pestré stravy. Nevhodné pro děti do 3 let. Skladujte v suchu.

Balení po:

250 g, dávka na 2 měsíce

Složení:

100% zelená pšenice v prášku (Triticum). Neobsahuje žádné umělé přísady, konzervanty nebo barviva, neobsahuje žádná aditiva, barviva nebo dochucovadla

Značka:

Zdravýden®

Výrobce:

Aspen team

Informace a doporučení na těchto webových stránkách o Tradiční čínské a Ayurvédské medicíně, bylinných produktech jsou pouze informativní, nenahrazují vyšetření, diagnózu a léčbu lékařem západní medicíny. Potravinové doplňky nemají schválené léčivé účinky a nejedná se tedy o lék. Toto ustanovení je uváděno na základě nařízení Zákony o zdraví lidu ČR z roku 2011 a směrnic EU.

Zdravýden Mladá pšenice BIO sypká směs 250 g

Mladá pšenice působí jako antioxidant, obsahuje celou škálu vitaminů, minerálů a stopových prvků v organické formě. V mladé pšenici zůstávají díky šetrnému zpracování potřebné látky téměř nedotčené.
Zdraví prospěšné účinky mladé pšenice znali staří Egypťané a obyvatelé Mezopotámie již před 5000 lety. V západní civilizaci se začala masivně užívat v 60. letech minulého století a od té doby stále nabývá na popularitě.

Účinky mladé pšenice oproti ječmenu

 • účinky jsou skoro totožné
 • chuť mladé pšenice se může zdát vyhovující, nad mladým ječměnem. Tento aspekt je velmi subjektivní, nicméně velmi ulehčuje užívání
 • při dietním programu na zrychlení metabolismu (obsahuje vysoký obsah vitamínu B12
 • zahřívá organismus
 • organismus napomáhá detoxikovat
 • zlepšovat krvetvorbu
 • protirakovinné účinky ... 

Mladá pšenice se sklízí v okamžiku, kdy dosáhne výšky přibližně 15 cm. Sklizená stébla pšenice se suší při nízkých teplotách a následně rozemelou na prášek.
Jedná se o 100% přírodní složení. Prášek pšenice neobsahuje žádná aditiva, barviva nebo dochucovadla.

Rozšířené dávkování

 • Při preventivním užívání: 2x denně 1-2 čajové lžičky (2-3 g) rozmíchejte ve 150 ml vody, ovocné nebo zeleninové šťávy.
  Další možností je přidat mladý ječmen do jogurtu, medu nebo jiného studeného jídla. Doporučuje se rozmíchat v mixéru nebo sportovní lahvi. 

Pijte nejlépe na lačno, kdy žadudek je prázdný,  tedy alespoň 20 minut před jídlem, nebo 2 hodiny po jídle. Díky tomu nebude mít snědené jídlo vliv na trávení
a vstřebání rostlinného nápoje. Nepoužívejte s horkými nápoji, jelikož teplo neutralizuje aktivní enzymy.

Pro optimální účinnost doporučujeme užívat po dobu minimálně 2-3 měsíců

Více info využijte poradenství

Potřebné otázky a odpovědi

Je možné se předávkovat Mladou pšenicí?

Není. Prášek Mladé pšenice není lék, ale čistě přírodní doplněk stravy. Je to to samé jako byste se chtěli předávkovat zeleninovým salátem nebo ovocem.

Je užívání Mladé pšenice bezpečné pro děti?

Ano, nicméně navrhujeme dávat opravdu malým dětem sníženou dávku přiměřenou jejich tělesné hmotnosti a dětem starším 10 let už normální dávku dle na obalu uvedeného dávkování. I když tělesná hmotnost těchto dětí je pořád menší než dospělých, jejich metabolismus v základě pracuje mnohem rychleji.

Proč je prášek z Mladé pšenice zelený?

Důvodem je chlorofyl obsažený ve stéblech rostlinky mladé pšenice, který se díky šetrnému zpracování uchovává ve své nejčistší formě také v prášku z mladých rostlinek. Chlorofyl působí jako detoxikant, antioxidant, zlepšuje krvetvorbu a má prokazatelné protirakovinné účinky.

Jakým způsobem je nejlepší skladovat Mladou pšenici?

Mladou pšenici je dobré skladovat mimo dosah přímých slunečních paprsků a nadměrného tepla, tedy spíše v chladnějším prostředí nejlépe ve svém originálním obalu. Neskladujte Mladou pšenici v lednici, jelikož vzduch uvnitř již jednou otevřeného balení může kondenzovat a znehodnotit obsah balení.

Má Mladá pšenice stejnou koncentraci živin jako multivitamíny?

Mladá pšenice má mnohem širší a rozmanitější složení živin než běžné multivitaminy a díky tomu přirozeně více prospívá našemu tělu.

Obsahuje Mladá pšenice lepek?

Neobsahuje. Lepek se nachází v semenech některých obilovin, především pšenice, žita a ječmene. Prášek Mladé pšenice je ale ze 100% složen ze zelené rostlinky pšenice a ne z jejich zrn. Z toho důvodu je pití nápoje Mladé pšenice bezpečné pro všechny, kteří jsou na lepek citliví.

Kolik cukru obsahuje Mladá pšenice?

Mladá pšenice obsahuje velmi malé množství přírodního rostlinného cukru s velmi malým obsahem kalorií. Díky tomu nehrozí žádné riziko pro ty, kteří sledují hladinu cukru v krvi a pro lidi s cukrovkou.

Je Mladá pšenice vhodná k držení půstu?

Ano. Mladá pšenice je výborným doplňkem pro půst, jelikož obsahuje živiny, které tělo potřebuje, ale zároveň obsahuje velmi málo kalorií. Také obsahuje bílkoviny a uhlohydráty, které poskytují tělu dostatek energie pro metabolismus.

Pomůže mi Mladá pšenice při snižování mé váhy?

Zcela jistě. Mladá pšenice obsahuje přibližně 20 kalorií v jedné dávce s obsahem velkého množství živin. Velmi se doporučuje zahrnout pití nápoje z Mladé pšenice do vašeho dietního jídelníčku pro snížení váhy a nebo ho přímo použít jako výživné náhrady jídla, jelikož je plný vitamínů, minerálů, aminokyselin, enzymů a bílkovin bez přebytečného tuku a hlavně, bez kalorií.

Může Mladá pšenice způsobit problémy se žaludkem?

Ne. Užívání Mladé pšenice je z tohoto pohledu naprosto bezpečná jelikož působí v žaludku zásaditě, což znamená, že pomáhá vyrovnávat kyselost a navozuje rovnováhu uvnitř vašeho žaludku.

Jak dlouho mohu skladovat prášek Mladé pšenice?

Tak jako mnoho jiných sušených produktů, tak i prášek Mladé pšenice, je-li správně skladovaná, prakticky vydrží neomezeně dlouho. Nicméně některé vyživující složky jako například karoteny a některé vitamíny (např. vitamín C) ztratí částečně svojí účinnost během dlouhodobého skladování. Proto je doporučená doba skladování maximálně 2 roky (zdroj Zdravý den.cz) 


Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU

Dle nařízení Evropské komise č. 432/2012 ze dne 14.12.2012 nesmíme uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, proto Vás prosíme, abyste si dohledali vliv látek obsažených sami z veřejně dostupných zdrojů, nebo čtěte v našich článcích, nebo využijte poradnu.  

Jednou z nejčastějších mystifikací je, že by člověk měl získávat všechny důležité živiny ze stravy.
více
Vyvážená strava pro zdraví a krásu je bezpodmínečně nutná. Ne vždy lze ovšem veškeré potřebné živiny ze stravy získat. Proto je ideální si jejich příjem pojistit konzumací doplňků stravy ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup