603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Medico Group MGraviola 900 mg 60 tablet

Kvalita výroby: Bio
 • Akce
 • Sleva 5%
Tento produkt zatím nikdo nehodnotil

Popis produktu – obsažené látky účinně napomáhají:

MGraviola je přírodní produkt výráběný výhradně z listů stromu Graviola. Působí jako antioxidant, kde vychytává volné kyslíkové radikály v krvi a tím snižuje riziko oxidačního stresu.
Volné kyslíkové radikály jsou podstatou vzniku mnoha závažných onemocnění ... 

 • podpora imunitního systému /nachlazení
 • normalizovat hladinu cukru v krvi
 • přispívat k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi
 • přispívat k normalnímu krevnímu tlaku
 • přispívat k normálnímu imunitnímu systému
 • neutralizaci volných radikálů v krvi (antioxidace) 
 • tlumit bolest (analgetické účinky)
 • protizánětlivé účinky
 • bránit rozvoji nádorů ... 

Skladem
Dodání do 2 dnů
Původní cena: 990 Kč
940 Kč
 • Informace
 • Podrobný popis
 • Máte dotaz?
 • Hodnocení

Účinky:

Posílení imunitního systému, onkologie

Dávkování:

2 tablety/den pro dospělé, dostatečně zapít vodou

Upozornění:

Tento produkt je registrován jako doplněk stravy. Není určen jako náhrada vyvážené, pestré stravy. Nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určen pro děti, těhotné a kojící matky. Nevhodné pro pacienty s Parkinsonovou nemocí. Skladujte na suchém místě.

Balení po:

900 mg 60 tablet

Složení:

900 mg extraktu z listu stromu Graviola

Značka:

M Graviola

Výrobce:

Favea

Informace a doporučení na těchto webových stránkách o Tradiční čínské a Ayurvédské medicíně, bylinných produktech jsou pouze informativní, nenahrazují vyšetření, diagnózu a léčbu lékařem západní medicíny. Potravinové doplňky nemají schválené léčivé účinky a nejedná se tedy o lék. Toto ustanovení je uváděno na základě nařízení Zákony o zdraví lidu ČR z roku 2011 a směrnic EU.

Medico Group MGraviola 900 mg 60 tablet 

Graviola (Anona ostnitá, Annona muricata, Anona měkkoostenná) je brazilské lidové pojmenování pro listnatý strom se zelenými listy rostoucí v hlubokých tropických oblastech Amazonie, Peru. Ve španělsky mluvících zemích je strom znám pod názvem guanabana angličtině jako soursop.
Po staletí je hojně používána v přírodní medicíně. Graviola je rostlina s širokým potenciálem a od roku 1940 je podrobována intenzivnímu vědeckému zkoumání.

Graviola obsahuje specifické látky řadící se do skupiny acetogeninů, tzv. Annnonacenové acetogeniny, které jsou obsaženy zejména v listech. Proto je M Graviola zpracovávána pouze z listů stromu Graviola.

Účinky a vlastnosti

Napomáhá:

 • je velmi silný antioxidant
 • snižovat riziko oxidačního stresu
 • neutralizovat volné kyslíkové radikály v krvi
 • optimalizovat hladinu cukru v krvi a cholesterolu 
 • upravovat imunitní systém (imunomodulační efekt)
 • protizánětlivý a analgetický účinek (tlumí bolest)

Volné kyslíkové radikály jsou podstatou vzniku mnoha závažných onemocnění. Graviola je po staletí užívaná v přírodní medicíně v oblasti Jižní Ameriky. Současně je také často využívána v tradiční čínské medicíně.

Graviola a nádorové onemocnění 

Účinky a využití

Napomáhá:

 • Nádorové onemocnění
 • Řízenému zániku nádorových buněk  
 • Zabraňovat růstu nádorových buněk
 • Doplňovat nádorovou terapii a pomáhat k podpoře vitality během léčby
 • Regeneraci a samoozdravnému procesu těla (zvýšení imunity) 
 • K ochraně zdravých buněk a regenerovat buňky postižené závažným onemocněním
 • Posilovat obranné funkce organismu

Nejlépe ji využívat jako jednosložkový, samostatný doplněk (obsahuje specifické látky, které se nepodařilo labaratorně identicky vytvořit pro farmakologický průmysl již od roku 1940).

Vědecká studie na Graviolu

Pro odbornou veřejnost (klinické testy)

National Cancer Institute poprvé zkoumal Graviolu v roce 1976, studie byla neveřejná a sloužila pro interní účely. Jednalo se o první tvrzení protirakovinových účinků extraktu z listů.
V roce 1997 tým z Purdue University v Indianě potvrdil efektivitu fytochemikálií, které dokáží zabíjet přeživší rakovinové buňky po aplikaci chemoterapie.
Graviola právě dokáže zlikvidovat MDR (multi-drug resistant) buňky, které mají vrozenou rezistenci na chemoterapii (typicky méně než 2% buněk). Pokud nedojde
k počáteční likvidaci těchto buněk tak dojde k jejich opětovnému množení a to je začátek problému. Acetogeniny v Graviole dokáží blokovat ATP - strůjce buněčné energie
a tak způsobit smrt rezistentní buňky.

Graviola a rakovina slinivky působí tak, že inhibuje četné signální dráhy, které řídí jak pankreatické rakovinné buňky rostou, jak dlouho žijí a jak se rakovinné nádory šíří. Graviola také bojuje s viry, zabíjí parazity, snižuje záněty a redukuje glykemické zatížení, které vede k diabetu. Zdravotní studie naznačují, že extrakt z Gravioly může být efektivní v případě léčby herpes simplex virus-1 ( Journal of Ethnopharmacology , 1998) a jiných virových infekcí.

Proč uvažovat o produktu Graviola?

 • Mnoho zdrojů a studií mj. NIH (National Institutes of Health) zmiňují slibné působení gravioly v inhibici tumorigenicity a metastáz pankreatických nádorových buněk.
 • Napomáhá k zániku nádorových buněk,  testováno na HeLa (buněčná linie epitelových lidských buněk), nesmrtelná velmi invazivní buněčná linie včetně linie PC3. Po ošetření 75 mcg surového extraktu z listů Gravioly (Annona muricata) došlo až k 80% inhibici buněk. HeLa buňky byly odebrány z maligního karcinomu děložního čípku.
 • Proapoptotický účinek (programovaná buněčná smrt) je připisován obsaženým acetogeninům (ref. studie z Univerzity Pardue, Indiana), kteří dokáží blokovat NADH oxidázu v membráně nádorových buněk. Blokují energii (ATP), kterou nádorové buňky potřebují ke svému přežití.
 • Výzkum acetogeninům dále připisuje potenciál zabíjet maligní buňky (rakovina prsu, vaječníků, střeva, prostaty, jater, plic, slinivky a rakovina lymfatických uzlin).
 • Některé zdroje naznačují účinek v případech parazitálních, bakteriálních infekcí a v případě doplňkové léčby herpes simplex
 • Graviola má schopnost stimulovat mozkové receptory pro serotonin a může mít atidepresivní účinek a přispět tak k léčbě úzkostí (r. 1998 - Barrie Cassileth, PhD., Oncology Journal).

Graviola a její působení na buňky

Pozitivní účinky Gravioly v případě blokování metabolické energie (redukce ATP) pro rakovinové buňky jsou způsobeny acetogeniny. Neberte proto společně s Koenzymem Q10, který naopak zvyšuje ATP, tedy koenzym může neutralizovat působení Gravioly. Probíhá výzkum, který naznačuje, že acetogeniny prioritně působí na rakovinové buňky s ohledem na jejich vyšší buněčnou aktivitu. Přesto se nedoporučuje kombinovat s produkty obsahující koenzym Q10 nebo jeho deriváty (ubiquinol, ubichinon).

Výrobní proces Gravioly

Graviola Medico je vyráběna v České republice za podmínek "správné výrobní praxe" GMP. Jedná se o systém, jehož cílem je zvyšovat bezpečnost a kvalitu výroby. GMP - to jsou přísné podmínky, za kterých jsou vyráběny pouze léčiva. 

 • celá výroba probíhá za podmíneK GMP (Good manufactury practise)
 • vysoký standard kvality a bezpečnost složení produktu M Graviola 900
 • dovoz sušených listů ze stromu Graviola (původ ekologické plantáže Peru) - následné zpracování do tablet

Rozšířené dávkování

 • Při preventivní fázi: 1 tbl. denně (prevence, detox organismu, očista)
 • Při zdravotních problémech: 2 tbl. denně (vysoký krevní tlak, cholesterol, při cukrovce, potíže s imunitou)
  U onkologického onemocnění je vhodné se poradit se specialistou (druh chemo, radioterapie)

Tabletu užívejte na lačno (min. 20 minut před jídlem, či 30 minut po jídle), zapijte dostatečným množstvím vody. Nepřekračujte doporučené denní dávky.
Nevhodné pro pacienty s Parkinsonovou nemocí, nepoužívat společně s Koenzymen Q10. 

Graviola a dlouhodobé užívání

Graviola disponuje antimikrobiálním efektem a ovlivňuje tak střevní biom. V případě dlouhodobějšího užívání je nutné doplnit vhodné probiotické kultury a trávicí enzymy (zdroj: Health Sciences Institute, Kathryn Mays Wright, M.A).

Pro více info využijte poradenství


Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU

Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Původní informativní texty jsme přizpůsobili platné legislativě. U produktů tedy mnoho informací nenajdete.

Coriolus versicolor (outkovka pestrá) je houba patřící do čeledi chorošovitých. Je možné ji nalézt i na našem území, plodnice rostou na umírajících či odumřelých stromech, nebo pařezech. U nás však není tato houba tak známá jako v Asii.
Zde je významnou součástí léčebných systému tradiční čínské medicíny, ale je také hojně studována v klinických studiích i v praxi.
více
Prof. Ing.Pavel Valíček, DrSc.  - Úvod do využití medicinálních hub při podpoře léčby rakoviny.  Nyní se zmíníme obecně o účinných protinádorových látkách obsažených v houbách. Z velkého počtu je vhodné se krátce zmínit o jedenácti z nich ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup