603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Omlazení botulotoxinem a redukce vrásek

Botulotoxin

Injekčně aplikovaný materiál využívaný pro redukci vrásek, pocení a vypnutí pleti ...

Image 0

Polypeptid botulotoxin využívá korektivní dermatologie již od 90. let 20. století. Tento neurotoxin se využívá jako svalový relaxant, tedy svaly uvolňuje, a také redukuje nadměrnou aktivitu potních žláz. Při injekční aplikaci má za následek uvolnění svalů v obličeji, což vede k vypnutí hyperfunkčních mimických vrásek.

Odstranit vrásky dokáže: 

  • Mezi obočím
  • Na čele
  • Kolem očí
  • Zlepšit vzhled nosolabiální rýhy
  • Spadlé koutky úst

Účinek po injekční aplikaci není okamžitý, nastupuje po asi dvou dnech od aplikace, přičemž k výslednému účinku dochází asi po dvou týdnech. Tento účinek vydrží asi půl roku, pro udržení efektu se doporučuje opakování po devíti měsících až roce. Bez tohoto udržovacího „mechanismu“ se vrásky po nějaké době vrátí k původnímu vzhledu.
Vedle omlazení pleti se botulotoxin aplikuje pro redukci nadměrného pocení, zejména v podpaží. Účinek vydrží asi po dobu šesti měsíců.

Není toxický

Injekční aplikace botulotoxinu je zcela bezpečná se vzácnými vedlejšími účinky. Obavy ze zákroku plynou z obav z toxicity botulotoxinu, kterému se přezdívá klobáskový jed a patří mezi nejsilnější přírodní jedy. Při injekční aplikaci ale žádná rizika spojená s otravou nehrozí.
Může nicméně dojít k nežádoucím účinkům. Ty sice nebývají časté, nicméně mezi ně patří pokles obočí, víček, asymetrie výsledku či otok. Veškeré tyto nežádoucí účinky jsou ale dočasné.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Ideální spojenec v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti je kyselina hyaluronová! Tentokrát však nemáme na mysli injekčně aplikované výplně či topicky aplikované krémy či séra, ale kyselinu hyaluronovou užívanou ústně v podobě doplňků stravy ...
více
Hyperpigmentace charakterizuje ztmavení pleti, které je způsobené naprodukcí pigmentu zvaného melanin. Jedná se o relativně častý jev, který většinou neprovází žádná zdravotní rizika. Problémem s hyperpigmentací tak bývá spíše estetický ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup