603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Čím je OxaNatin unikátní?

OxaNatin

Celým názvem Penicillium oxalicum var. ArmeniacaOxaNatin®

Pomocí vědy dostáváme z přírody to nejlepší !

Image 0

Mnohé produkty, které jsou produktem metabolismu specifických mikroorganismů, jsou již řadu let využívány jako matérie vysokého významu v mnoha oborech lidské činnosti. OxaNatin se k těmto látkám úspěšně řadí. Záhy po svém objevení se stal nadějnou substancí, která nalezla využití zejména v oblasti imunologie, gynekologie, gastroenterologie a onkologie.

Čím je OxaNatin® unikátní?

Účinná látka OxaNatin®  se získává z geneticky nemodifikované houby Talaromyces purpurogenus, kterou se podařilo izolovat z půdy Araratského údolí v Arménii. Tato mikroskopická houba se odlišuje především svou originální dynamikou biosyntézy a schopností produkovat exogenní červený pigment, který obsahuje cenné aktivní látky pro lidský organismus.
Abychom získali látku OxaNatin, musí houba projít velmi složitým biotechnologickým procesem za přísných hygienických a technologických podmínek. Látka je poté uložena v celulózové kapsli, díky čemuž je vhodná i pro celiaky a vegany. OxaNatin má prokazatelně příznivý vliv na imunitu, zažívání a celkovou harmonii organismu.

Imunita pod kontrolou Zaretisu

Přírodní doplněk stravy Zaretis 150 mg je řešením pro každého, kdo se aktivně zajímá o ochranu svého zdraví. Jako jediný na trhu obsahuje aktivní látku OxaNatin, která pozitivně ovlivňuje imunitní systém.

Proč zrovna Zaretis?

Díky svému složení má Zaretis příznivý vliv:

 • Na celkovou funkci organismu
 • Nemá vedlejší účinky
 • Bez vzájemného působení s ostatními přípravky

Použití tohoto unikátního přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití. Je dobře vstřebatelný, respektuje vaše tělo a pomáhá mu nalézt ztracenou rovnováhu.


Účinná látka OxaNatin se získává z geneticky nemodifikované houby Talaromyces purpurogenus (dříve známá jako Penicillium oxalicum var. Armeniaca). Prochází biotechnologickým procesem za přísných hygienických a technologických podmínek. Výroba je energeticky i časově velmi náročná, ale ekologicky čistá a téměř bezodpadová.

HISTORIE LÁTKY OxaNatin®

Od objevení unikátní mikroskopické houby po přípravek Zaretis

 • 1972

V roce 1972 se Dr. Eduardu Sardaryanovi podařilo z půdy Araratského údolí v Arménii izolovat kmen mikroskopické vláknité houby, která vykazovala v té době velice pozoruhodné vlastnosti. Houba se odlišovala od tehdy doposud známých mikroskopických hub především svou originální dynamikou biosyntézy a schopností produkovat exogenní červený pigment. Společně s kolegy taxonomicky zařadili mikroorganismus, jako Penicillium oxalicum kmen var. Armeniaca (podle místa objevení). Celým názvem Penicillium oxalicum var. Armeniaca.

Image 1

Při zdlouhavém výzkumu podrobil Dr. Sardaryan tuto plíseň zkoumání a zjistil, že sekundární metabolity, které produkuje, nejsou patogenní ani toxické a že se jedná o člověku velmi přátelskou látku. A co víc, může být velice zdravá. Jakmile byl výzkum dokončen, hledalo se pro látku využití.

 • Dr. Eduard Sardaryan

Dr. Eduard Sardaryan se narodil rodičům Arpine a Hovhannesi Sardaryanovým jednoho zářijového dne roku 1939. V Evropě zuřila 2. světová válka, která měla brzy dorazit i do Arménie. Jako jediný z jedenácti dětí se dožil dospělosti. Dětství a dospívání prožil celkem pokojně, i když sám přiznal, že je občas trápil hlad a zima. Na popud svého dobré přítele si podal přihlášku na fakultu biologie Státní univerzity v Leningradě (dnešní Petrohrad), kterou absolvoval s vyznamenáním.

Po dokončení studií nastoupil na pozici řadového mikrobiologa v Národní akademie věd Arménie, kde se zabýval výzkumem půdních mikroorganismů. Osudovým se mu stal rok 1972, kdy se mu, z části náhodou, podařilo z půdy Araratského údolí v Arménii izolovat kmen mikroskopické vláknité houby.

 • 1979

Dr. Eduard Sardaryan obdržel autorský dokument SSSR (dřívější obdoba současného patentu v zemích sovětského svazu) a společně s tím započala fáze hledání finančních prostředků pro výstavbu biotechnologického závodu, který by měl být vybudován ve městě Čarencavan v provincii Kotajk a měl být zaměřen na biotechnologickou výrobu přírodního červeného potravinářského barviva.

 • 1987

Po 8 letech zdlouhavého procesu byly tehdejším režimem uvolněny finance a mohla začít výstavba závodu. 7. prosince 1988 v 11:41 místního času se však odehrálo jedno z nejznámějších a nejsilnějších zemětřesení, které postihlo Sovětský svaz a Arménii. Epicentrum celého zemětřesení bylo nedaleko města Spitak. Otřesy dosáhly síly 7,2 stupňů. Zničeno bylo samotné město Spitak, Gjumri, Vanadzor a částečně i Čarencavan. Vzhledem k zničení a vážnému poškození budov a celkové atmosféře ve společnosti nikdy nedošlo k dokončení vysněného biotechnologického závodu.

 • 1992

Dr. Sardaryan se rozhodl emigrovat s celou rodinou do Rakouska, neboť tam měl dobrého přítele, který mu měl pomoc do začátku. Osud tomu ale chtěl jinak. Několik týdnu před odjezdem, když prodával svůj dům, potkal svého spolužáka, kterého neviděl 10 let. Ten mu poradil, aby jel do Československa, že je to dobrá země s dobrými lidmi a že nebude litovat. Začátky byly těžké, což by mohl vyprávět každý, kdo opustil svou rodnou zemi. Po 3 letech v nové zemi se však mohl vrátit zpátky ke svému výzkumu.

 • 1996 - 1998

Pro využití látky z mikroorganismu Penicillium oxalicum var. Armeniaca ve farmaceutickém průmyslu získává Dr. Sardaryan v roce 1996 na základě odborných posudků Státního zdravotního ústavu (SZÚ) povolení Hygienické stanice hlavního města Prahy a následně v roce 1998 mikroorganismus patentuje ve 120 zemích světa.

 • 1998 - 2005

V těchto letech probíhají další výzkumy a studie. Toxikologické studie, které potvrdily zdravotní nezávadnost, a otestování bioaktivních vlastností, které poukazují na možnou protizánětlivou aktivitu.

 • 2005 – 2020

Účinné látky z mikroskopické houby jsou hlavní složkou doplňků stravy Speratol, Gynerol, Ventricol . V současnosti najdete tuto unikátní látku také v novém nutraceutiku Zaretis, ale v mnohem vyšší a tedy i účinnější koncentraci.

Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup