603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Reishi antifungální účinky

Reishi je velmi významnou medicinální houbou, která je pevnou součástí tradiční čínské medicíny, která ji využívá k léčbě mnoha zdravotních neduhů. Medicinální houby se dostávají i do hledáčku klasické medicíny a jsou testovány jejich zdravotní účinky mnoha vědeckými pokusy.

Image 1

Využití Reishi

Je potvrzeno, že Reishi má:

  • Imunomodulační účinky
  • Posiluje obranyschopnost
  • Naopak tlumí reaktivitu imunitního systému u alergie a autoimunitních reakcí
  • Dokáže ochraňovat orgány před poškozením (játra)
  • Reguluje hladinu cukrů a lipidů v krvi
  • Má přímé protirakovinné a antiinfekční účinky ... 

Má účinky proti virůmbakteriím, zda působí i proti jiným houbám, to se rozhodli vědci ověřit.


Reishi a protihoubové účinky - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Z Reishi z různých oblastí bylo připraveno pět izolátů a zjišťovaly se jejich protihoubové účinky.

Extrakty byly použity proti 5 houbovým patogenům. Jednalo se o srpovničku špičatovýtrusou (Fusarium oxysporum), kropidlák (Aspergillus niger a flavus), druh Penicillium a čerň střídavou (Alternaria alternata). K těmto zvoleným houbám byly přidávány připravené extrakty z Reishi. Nejnižší účinnost v rámci redukce houbové masy byla pozorována při přidání metanolového extraktu o koncentraci 1 % a 2 % a u 6% vodného extraktu.
Největšího účinku v potlačení růstu patogenních hub se projevil při přidání 3 až 4% metanolového extraktu. Při nich dochází k potlačení růstu, zmenšení houbové masy až o 56 % v případě A. niger, Penicillium je to až 58 %, trochu nižší inhibice se potom objevila u A. flavus, a to 47 %, nejodolnější proti extraktu z Reishi je F. oxysporum, zde dochází k 45% zmenšení.

Studie tak potvrdila, že Reishi obsahuje bioaktivní látky, které mají antifungální účinky, které jsou výrazné, dochází ke snížení růstu a objemu houbové hmoty, a to od 47 % do 58 %. Studie též potvrdila, že alkoholové extrakty jsou v tomto případě účinnější, než vodné (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Baig MN, Shahid AA, Ali M. In Vitro Assessment of Extracts of the Lingzhi or Reishi Medicinal Mushroom, Ganoderma lucidum (Higher Basidiomycetes) Against Different Plant Pathogenic Fungi. Int J Med Mushrooms. 2015;17(4):407-11.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Reishi (Ganoderma lucidum) patří mezi dřevokazné chorošovité houby, které jsou hlavně v Asii užívány jako léčivý, mnohdy i léčebný prostředek. Reishi je ceněná v tradiční čínské medicíně jako "božská houba nesmrtelnosti".
více
Auricularia patří mezi medicinální houby, které jsou běžně používané i v gastronomii. Jejich název je odvozen od jejich tvaru a konzistence ‒ bolcovitka (Jidášovo ucho). 
Houba disponuje mnoha léčebnými účinky, které potvrdila i západní medicína ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup