603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Reishi a nádor prostaty

Reishi (lesklokorka lesklá), je asijskou nejedlou parazitickou houbou, která má však jiné, důležitější využití než v kulinářství. Hojně užívaní v čínské medicíně. I západní medicína jí věnuje velkou pozornost a zkoumá její účinky, které čínská medicína popisuje v pramenech starých tisíce let.

Image 1

Využití Reishi

Je potvrzeno, že Reishi:

 • Je imunostimulátorem
 • protiinfekční
 • Antioxidační
 • Cukry a cholesterol snižující účinky
 • Posiluje kondici
 • Urychluje rekonvalescenci
 • Protinádorové účinky ... 

Příznaky rakoviny prostaty

Rakovina prostaty je výsadou mužů již od 45. - 50. roku života. Stává se nyní nejčastějším mužským nádorovým onemocněním. Její příznaky se snadno mohou na první pohled zaměnit se zánětem prostaty.

Vznik je podmíněn vlivy

 • Genetickými, hormonálními
  Přímé příbuzenství prvního stupně s nemocným karcinomem prostaty (syn nemocného otce) znamená poněkud vyšší riziko, než v běžné populaci. 
 • Stravovacími
  Vysoké zastoupení živočišných tuků ve stravě, včetně tuků z mléčných výrobků, alkohol, kouření (kadmium) 
 • Sexuální aktivitou
  Více sexu = nižší pravděpodobnost patologických změn na prostatě
 • Vysoká aktivita na mechanické nároky na žlázu
  Jízda na kole

Pozitivní je to, pokud nemoc je zachycena včas, je dobře léčitelná!

Varovat Vás mohou tyto příznaky

 • Časté noční nucení na močení
 • Obtížné a zpomalené spouštění moči
 • Dlouhé odkapávání moči při ukončení močení
 • Pocit naplnění močového měchýře i po vymočení
 • Neschopnost se řádně vymočit
 • Problémy s erekcí ...

Navštěvujte urologa jednou za rok na preventivní kontroly!


Reishi a rakovina prostaty - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Tato studie se věnuje účinkům Reishi na buňky rakoviny prostaty. Incidence rakoviny prostaty vzrůstá s věkem pacientů, nejvíce jí trpí muži nad padesát let.
Zprvu má rakovina velmi omezené příznaky, až v případě pokročilosti se objevují bolesti v podbřišku, obtížné močení, krev v moči atd. Důležitou známkou je přítomnost zvýšené hladiny prostatického specifického antigenu.
Léčebný postup první volby je chirurgie s odstraněním prostaty, ale může po ní dojít k poruchám kontinence, k poruchám sexuálních funkcí, v případě léčbou ozařováním či chemoterapií může dojít ke ztrátě plodnosti. Proto je dobré hledat jiné možnosti léčby, která by buď zcela vyléčila, či umožnila využít menší dávky. Použitý extrakt z Reishi byl složen z triterpenoidů a byl přidáván v různých dávkách k různým typům buněk rakoviny prostaty. Určovala se viabilita, životaschopnost buněk, apoptóza, zástava buněčného cyklu atd.
Extrakt dle použité dávky, vyšší dávky měly větší účinky, velmi silně inhiboval růst nádorových buněk. Tento jev byl dán zvýšením apoptózy a zástavou buněčného cyklu ve fázi G1. Rakovinné buňky tedy v přítomnosti extraktu umírají a přestávají se dělit. Apoptóza byla navozena díky aktivaci kaspáz 9 a 3. Zástava buněčného cyklu je dána zvýšenou expresí proteinu p21 a snížení aktivity cyklin dependentní kinázy 4 atd.

Studie prokazuje, že triterpenoidy z Reishi jsou schopné zabraňovat dělení rakovinných buněk a zároveň je dokážou i „zabíjet“. V praxi by to znamenalo, že by došlo k regresi nádorové hmoty. Triterpenoidy by se tedy mohly stát součástí léčebných postupů při léčbě rakoviny prostaty (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Wang T, Xie ZP, Huang ZS, Li H, Wei AY, Di JM, Total triterpenoids from Ganoderma Lucidum suppresses prostate cancer cell growth by inducing growth arrest and apoptosis. J Huazhong Univ Sci Technolog Med Sci. 2015 Oct;35(5):736-41.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Cordyceps je houba přirozeně se vyskytující v oblasti Tibetu a Číny. Je po staletí součástí tradiční čínské medicíny. Je velmi všestranný a účinný pomocník při léčbě mnoha zdravotních obtíží ... 
více
Cordyceps (housenice čínská) patří mezi známé medicinální houby, a to nejen v Asii, kde je i výraznou součástí čínské medicíny. Jedná se o cizopasnou houbu cizopasící na housenkách motýla tak dlouho, až je zahubí, vyplní její chitinový obal housenky. Díky své odolnosti se vyskytuje i v tibetských horách.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup