603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Příznaky Crohnovy choroby

Dlouhodobé střevní obtíže, jakými jsou i nespecifické střevní záněty jako Crohnova nemoc či ulcerózní kolitida, jsou vážné, mnohdy velmi omezující a invalidizující nemoci.

Image 1

Příčina jejich vzniku není doposud přesně zmapovaná. Jejich průběh je ovšem založen na zvýšené aktivitě imunitního systému. Ve střevě probíhá zánět, který s sebou přináší obtíže v podobě bolestí břicha, průjmů, ale i slabostí, únavy či teplot a mimostřevních příznaků. Tyto se manifestují na kůži, ale i vnitřních orgánech a jejich obalech. V tomto případě je tedy vhodné zmírnit aktivitu imunitního systému. K tomuto účelu se vědci rozhodli zkoumat účinek extraktu z vitální houby v případě pacientů se střevními záněty.

U těchto pacientů bývá zvýšená koncentrace prozánětového cytokinu TNF-alpha, klasická léčba se tedy zaměřuje na blokování tohoto cytokinu pomocí vytvořené protilátky. Extrakt z vitální houby Maitake by však mohl ovlivnit jeho tvorbu, nejen ho blokovat, a tím by mohl napomoci ke snížení aktivity nemoci.

Příznaky Crohnovy choroby

Crohnova choroba je autoimunitního charakteru. Je to chronické zánětlivé onemocnění, které se může projevit v jakékoli části trávícího ústrojí. Nejčastěji v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva. Počátek této nemoci může aktivovat jakákoliv bakteriální nebo virová infekce. Projevuje se bolestí břicha a průjmem, vzácněji krví ve stolici. Dochází ke vzniku hlubokých vředů a tím sliznice v místě postižení má sníženou schopnost střeva vstřebávat živiny z jídla.

Image 2

Nemoc probíhá v chronických fázích:

 • Období aktivní nemoci (vzplanutí)
 • Období bez obtíží

V období aktivního stavu se nemocný potýká s:

 • Bolestmi břicha
 • Mírnými teplotami
 • Dlouhodobými průjmy (období hubnutí)
 • Zvracení a křeče
 • Zácpa a krev ve stolici
 • Slabost a únava

Pokud se příznaky vyskytují několik dní, navštivte lékaře pro podstoupení potřebného rengenového/kolonoskopického vyšetření.

Mohou vyskytnout i jiné příznaky:

 • Bolesti kloubů
 • Zánět podkoží
 • Žlučové nebo ledvinové kameny

Preventivní terapie

Před Crohnovou nemocí se nemohou lidé zatím nijak chránit. Nebyl nalezen prozatím žádný spouštěcí faktor. Pravděpodobně mohou tuto nemoc způsobovat potraviny s velkým množstvím rafinovaných (bílých) cukrů a bez dostatku vlákniny.
Velice obezřetně se musí přistupovat k užívání antibiotik, antirevmatik (Brufen, Acylpyrin), hormonální antikoncepce, ale i kouření a alkohol. Součástí léčby mimo léků (kortikoidy) je i změna jídelníčku s dostatečným energetickým příjmem a zastoupením důležitých nutričních složek.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...
Agaricus blazei Murill (AbM) je vitální houbou, která pochází z pralesů jižní Ameriky, kde je využívána domorodými obyvateli k lidovému léčitelství u mnoha zdravotních obtíží. Díky svým účinkům se rozšířilo povědomí o ní po celém světě ... 
více
Výskyt žaludečních vředů se v populaci zvyšuje. Stojí za tím hlavně současný způsob života. Všudypřítomné stresové faktory, nesprávně sestavený jídelníček a hlavně také bakteriální infekce Helicobacterem pylori.
Dochází k poškození sliznice, oslabení ochranných složek ve prospěch těch dráždivých, sliznici poškozujících. Rozvíjí se zánět, gastritida, na sliznici se mohou utvořit vředy. Mohou i perforovat a ohrozit pacienta, a navíc může též dojít k rozvoji rakovinného bujení v terénu zánětu a vředů.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup