603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Poruchy oční sítnice

Sítnice oka je velmi citlivá na možné poškození. Jejím poškozením může dojít k apoptóze, řízené buněčné smrti, fotoreceptorů, což vede ke zhoršení, ale i ztrátě zraku. Co by mohla ochránit sítnici a její buňky ochránit před poškození, či alespoň zmírnit dopad poškozující látky na sítnici?

Image 1

Jak lze ochránit oční sítnici?

Pozornost vědců se zaměřila na vitální houbu Reishi.

Tato houba je známá svými:

 • Imunostimulačními a modulačními účinky
 • Disponuje antiifekční účinností 

Sítnice je hlavním orgánem zraku. Zachycuje pozorovaný obraz a pomocí zrakového nervu jej posílá do zrakových center v mozku. Centrální část sítnice "makula" zprostředkovává ostré vidění detailů (čtění). Pokud je člověk postižen centrální zrakovou ostrostí vidí uprostřed obrazu šedé stíny a černé skvrny. Tím ztrácí schopnost číst, rozeznávat barvy a tváře ...

Proto chraňte svůj zrak prevencí!

Sítnici najdete v zadní části oka jako vnitřní tenkou vrstvu. Je to oblast s bohatým cévním zásobeném, jejímž úkolem je tedy zachytit obraz vnímaného předmětu a zrakovým nervem jej odeslat do zrakových center mozku. Centrální část sítnice tzv. žlutá skvrna (makula) je důležitá pro ostré rozeznávání detailů (čtení, řízení auta, sledování televize).

Poruchy a nemoci sítnice

 • Vrozené vady
  Degenerace sítnice jsou nezánětlivé změny, které provází poškození nervových buněk. Odborníci uvádějí, že tento typ je způsoben nejen geneticky, ale i civilizačními vlivy a životním stylem (kouření, obezita, vysoký krevní tlak, ultrafialové zíření, nevyvážená strava s nedostatkem vitamínu E.
 • Místní postižení, úraz oka
  Vlivem úrazu, nádorů a zánětu může dojít l tzv. odchlípení sítnice
 • Zánětlivá onemocnění, infekce
 • Retinopatie
  Trvalé změny na sítnici, které vznikají v souvislosti s vysokým tlakem a cukrovkou
 • Revmatologické a metabolické onemocnění
  Nezbytná konzervativní léčba

Prevence je důležitá!

Ideální je absolvovat preventivní oční vyšetření jednou za dva až čtyři roky. Při podezření na počínající onemocnění či v případě různých rizikových faktorů (diabetes, vysoký i velmi nízký krevní tlak, závažné oční onemocnění v rodině) navštívit odborného lékaře ihned.
Američtí vědci ohlásili další úspěch v oblasti výzkumu využití kmenových buněk. Podařilo se jim vypěstovat umělou oční sítnici. Zázračné buňky získali z lidské kůže!

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Mohly by extrakty z vitálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D?
Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará.
více
Jednou z nejčastějších mystifikací je, že by člověk měl získávat všechny důležité živiny ze stravy.
více
Aktuality

Nejen covid, očkování, ale i jiné infekce a silná míra stresu ovlivňují kvalitu Vašich vlasů či jejich padání. Anti Hair Loss program Vám pomůže znovu obnovit zdravý stav vlasů, jejich pevnost a kvalitní růst.
Více info zde ...

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Jak napomáhat při odstranění akné? Více info zde ...

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup