603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Porovnání účinků buněčného dělení osmi hub

Vitální houby mají mnoho účinků, které podporují lidské zdraví. Je možné říci, že každá z nich má vliv na posílení imunitního systému, je silným antioxidantem, mnohé dokážou regulovat hladinu cukrů a tuků v krvi a v neposlední řadě jsou mnohé velmi úspěšné v potlačování bujení buněčného dělení ...

Image 1

Buněčné dělení účinky - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii si vědci vybrali několik hub, u kterých sledovali a porovnávali jejich antioxidační a účinky buněčného dělení.
Jednalo se o houby Pleurotus eryngii, P.ostreatus (Hlíva ústřičná), P. nebrodensis, Lentinus edodes (Shiitake), Hypsizygus marmoreus, Flammulina velutipes (Enoki), Ganoderma lucidum (Reishi) a Hericium erinaceus. Z nich izolovali polysacharidy, které k pokusům využili.

Nejprve zjistili, že všechny získané polysacharidy mají silné antioxidační vlastnosti, tj. vychytávají volné radikály. Mezi nimi je pak nejúčinnější polysacharid z Hericia a Shiitake, ta byla úspěšná při vychytávání hydroxylového radikálu. V další části studie byly polysacharidy přidávány k buněčným kulturám vytvořeným z buněk buněčného dělení plic a děložního čípku. Všech osm houbových polysacharidů dokázalo zastavit proliferaci, tj. množení buněk. Nejsilnější při stejných dávkách polysacharidu byl v případě buněčného dělení prsu polysacharid z Reishi. Na buňky buněčného dělení děložního čípku pak nejvýrazněji působil polysacharid z Hericia.

Ačkoli jsou tedy všechny testované houby antioxidanty a zamezují nesprávné (život ohrožující) buněčné dělení, některé jsou v tomto ohledu úspěšnější. Nejvíce se uplatňuje Reishi, Shiitake a Hericium (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Chen P, Yong Y, Gu Y, Wang Z, Zhang S, Lu L. Comparison of antioxidant and antiproliferation activities of polysaccharides from eight species of medicinal mushrooms. Int J Med Mushrooms. 2015;17(3):287-95.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Mohly by extrakty z medicinálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D?
Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny a nádorové buňky. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará.
více
V dnešní době je organismus zatěžován mnoha negativními vlivy, což může vést ke zvýšení výskytu nemocí. Organismus může být zanesen látkami z prostředí, potravy či léků. Je tedy důležité přemýšlet o podpoře orgánů, které se podílejí na detoxikaci těla a napomoci organismu s očistou. Jaro je ideální k provedení detoxikace organismu, ale není to podmínkou pouze v tento čas.
více
Prof. Ing.Pavel Valíček, DrSc.  - Úvod do využití medicinálních hub při podpoře léčby rakoviny.  Nyní se zmíníme obecně o účinných protinádorových látkách obsažených v houbách. Z velkého počtu je vhodné se krátce zmínit o jedenácti z nich ... 
více
Jednou z nejčastějších mystifikací je, že by člověk měl získávat všechny důležité živiny ze stravy.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup