603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Obtíže děložního čípku a HPV vir

Reishi (Ganoderma Lucidum) je vitální houba, která má své neodmyslitelné místo v tradičních medicínách včetně té čínské. Díky tomu, že je Reishi bohatá na mnohé bioaktivní látky, např. proteiny, alkaloidy, steroly, polysacharidy, triterpeny, je účinným pomocníkem ke zlepšení kondice i potírání nemocí. Vědci ověřují účinky Reishi, které jsou v čínské medicíně známé tisíce let.  

Image 1

Podle tradiční čínské medicíny: 

 • Imunomodulační účinky
 • Pro normální stav organismu bez zánětů 
 • Přímé protiinfekční
 • Je možné ji využít jako heptatoprotektivum (ochrana jater) 
 • K úpravě hladiny cukrů a tuků v krvi
 • Antioxidační vlastnosti
 • Napomáhá u účinků při nesprávném buněčném dělení buněk

Jednou ze složek Reishi jsou i ganoderické kyseliny, které mají efekt na nesprávné buněčné dělení buněk a podporují produkci volných kyslíkových radikálů buňkami imunitního systému, které jsou pak účinnější v ničení infekčních agens.

Příznaky rakoviny děložního čípku

Rakovinu děložního čípku (cervixu) způsobují viry HPV (papiloma vir) a patří mezi zhoubné nádory ženských pohlavních orgánů. Objevuje se převážně okolo 45. - 55. roku života a nakazí se jimi až 80 % žen. Ve většině případů se s HPV infekcí organismus ženy vypořádá sám, ale pokud je infekce s vícerizikovými HPV viry (již popsáno přes 100 typů), tak přetrvává a může vést až ke vzniku rakoviny cervixu.
Nejčastějšími vysoce rizikovými typy jsou HPV 16 a HPV 18. Ty jsou příčinou až 70 % případů rakoviny děložního čípku.

Image 2

Mezi hlavní příznaky patří:

 • Krvácení mimo menstruační cyklus
 • Infekce přenášenlivým lidským virem HPV (papilomavirem)
 • Bolesti v oblasti pánve
 • Zapáchající výtok z pochvy bílé barvy

Rizikové faktory

 • Kouření
 • Porucha imunity
 • Pohlavně přenosné choroby
 • Nízký věk při prvním pohlavním styku
 • Rizikové sexuální chování
 • Mikrotraumata (drobná slizniční poranění při sexuálním kontaktu)
 • Větší počet porodů

P o z o r

Ani kondom plně nechrání před přenosem HPV infekce!

Před 40 lety byla rakovina děložního čípku pro ženy vysoce rizikovým onemocněním. S postupem času, vyvinutím testů na stěry a zdokonaleným rozpoznáváním časných projevů se riziko propuknutí tohoto onemocnění výrazně snižuje.
Předrakovinná stádia jsou bez příznaků. Odhalí je pouze gynekologické kontroly! Pokud problém není odhalen včas, mohou se přednádorové změny vyvinout až v rakovinu cervixu. Příznaky se projeví až když nádor prorůstá do pochvy a jiných orgánů (močového měchýře, konečníku). Přednádorové změny na děložním čípku se často řeší pomocí chirurgického zákroku tzv. konizace. Pokud se vyskytne agresivní forma nádoru tzv. adenokarcinom, vyvíjí se uvnitř děložního hrdla a často je těžké ho odhalit včas.

Některé příznaky rakoviny děložního hrdla:

 • Bolest v nohách
  U některých žen se v počátečních fázích rakoviny děložního čípku vyskytují otoky a bolesti nohou. Otok děložního čípku může bránit průchodu krve, což následně vede i k otoku nohou a doprovodným bolestivým pocitem.

 • Vaginální výtok
  Je normální pro ženy mít občas malé množství čistého výtoku bez barvy a zápachu. Když však výtok zesílí, zapáchá nebo je nějak jinak neobvyklý, může se jednat i o znak rakoviny. Proto byste ho neměli podceňovat.

 • Nepravidelná menstruace
  Když dojde na menstruaci, ta by měla probíhat v pravidelných intervalech. I změny v této oblasti bohužel nejednou předznamenávají výskyt rakoviny děložního čípku.

 • Neobvyklé krvácení
  Ze všech příznaků, je tento zřejmě nejčastější. Každé krvácení mimo menstruaci, včetně toho po intimním styku, je podezřelé a mělo by být vyšetřeno lékařem. Tomuto příznaku by měli obzvlášť velkou pozornost věnovat ženy po menopauze.

 • Nepříjemný pocit při močení
  Sledování svého těla během malé potřeby dokáže být přínosné hned několika způsoby. Nejzřetelnějším projevem je pocit nepohody během močení. Normálně se popisuje jako těsné a koncentrované píchání. Může však nabrat i jiné nepohodlné formy. Obvykle při dlouhotrvajících pocitech nepohodlí během močení se rakovina rozšířila do okolních tkání.

 • Nepravidelné močení
  Jeho frekvence a vzhled moči také mohou být příznaky rakoviny děložního čípku. Pokud zaznamenáte neobvyklé změny ve frekvenci močení, nižší kontrolu nad svěračem močového měchýře (inkontinenci), případně změny zabarvení moči (speciálně krví), pro jistotu vyhledejte lékařskou pomoc.

 • Nepříjemné pocity během intimního styku
  Bolesti během intimního styku, nazývané také dyspareunie, jsou dalším nepříjemným projevem rakoviny. Pro uklidnění je však nutno dodat, že existuje řada důvodů pro tyto bolesti. Nemusí se nutně jednat o rakovinu. Vždy je však lepší se při jejich výskytu poradit s gynekologem.

 • Bolesti v pánevní oblasti
  Bolesti břicha v pánevní oblasti jsou již údělem ženy. Křeče během menstruace jsou perfektně normální.

 • Nevysvětlitelná ztráta na váze a únava
  Když se však vyskytnou tyto příznaky spolu s ostatními, může to být důvod k obavám. Rakovina děložního čípku často vede ke snížení počtu červených krvinek, které nahrazují bílé krvinky bojující s onemocněním. To následně vede k anémii, únavě, vyčerpanosti, nedostatku energie, ztrátě chuti a úbytku na váze.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Coriolus versicolor (outkovka pestrá) je vitální houba patřící do čeledi chorošovitých. Je možné ji nalézt i na našem území, plodnice rostou na umírajících či odumřelých stromech, nebo pařezech. U nás však není tato houba tak známá jako v Asii.
Zde je významnou součástí systému tradiční čínské medicíny, ale je také hojně studována v klinických studiích i v praxi.
více
Nejznámějšími houbovými polysacharidy jsou beta glukany, tj. polymery beta glukózy. Jsou to polysacharidy s dlouhým řetězcem, jehož základem je glukóza ...
více
Coprinus je v Evropě běžnou houbou, která se využívá k přípravě pokrmů, ale důležitější je, že má na zdraví pozitivní účinky. Tyto jsou pomocí nejmodernějších metod ověřovány. 
více
V poslední době se často mluví o očkování, jež by mělo ženy ochránit před viry, jež vyvolávají rakovinu děložního čípku.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup