603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Maitake s vitamínem K a nádory ledvin

Počty nemocných různými druhy rakoviny rostou, nejinak je tomu u rakoviny ledvin. Hledají se nové možné léčebné a podpůrné metody, které by pacienty dokázaly vyléčit či snížit obtíže ...

Klasický přístup zahrnující i radio a chemoterapii má mnohé nežádoucí účinky od krátkodobých nevolností k poškozením kostní dřeně, či střevní sliznice. Je snaha nalézt takovou léčbu, která by měla nežádoucích účinků co nejméně, či do léčby zapojit produkt, který by snižoval dopad léčby rakoviny.
Vědci se proto obrací i do rostlinné říše. Cílem jejich pozornosti se staly i medicinální houby. Jednou z nich je Maitake, která má své pevné místo v tradičních medicínách východní Asie.

Image 1

Využití Maitake

Vědecky jsou u ní potvrzeny léčebné účinky:

 • Podpora imunitního systému
 • Snižování hladiny cukrů v krvi
 • Schopnost působit na rakovinné buňky, přímo (je pro ně cytotoxická), či nepřímo stimulací imunitního systému ... 

Příznaky rakoviny ledvin

Rakovinu ledvin zpočátku neprovázejí téměř žádné obtíže. Většinou se zjistí při ultrazvukovém vyšetření sousedícího orgánu jako tmavá skvrna. Je to zhoubný nádor, který varůstá z nekontrolovaných buněk výstelky ledvinových kanálků.

Příznaky a symptomy rakoviny ledvin zahrnovat:

 • Krev v moči
 • Neustupující bolest zad těsně pod žebry
 • Únava
 • Hubnutí a ztráta hmotnosti
 • Opakovaná zvýšená sedimentace krve a horečka
 • Hmatný útvar v dutině břišní

Nezapomeňte na pravidelný pitný režim vody a to minimálně 20 - 40 ml / 1kg váhy bez aktivního pohybu a při průměrné teplotě.

Image 2

Rizikové faktory rakoviny ledvin

 • Riziko vzniku se s věkem zvyšuje (nad 40 let)
 • Kouření
 • Obezita
 • Vysoký krevní tlak
 • Lidé dlouhodobě odkázáni na dialýzu
 • Genetické onemocnění


Maitake a rakovina ledvin - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V tomto pokusu se vědci rozhodli zkoumat působení extraktu D-frakce z Maitake v kombinaci s vitamínem K na buňky rakoviny ledvin.
Buňky rakoviny ledvin byly vystaveny buď působení samotného vitamínu K (samotného extraktu), nebo kombinaci obou zmíněných látek. Po 72 hodinách působení zvolených látek na buněčnou kulturu byla ověřena viabilita, životaschopnost ‒přežití rakovinných buněk. Aby se zjistilo, jakým mechanismem přidávané substance působí na rakovinné buňky, sledovali vědci buněčný cyklus, změny na chromatinu a apoptózu u rakovinných buněk.

Image 3

Výsledky ukázaly, že samotný vitamín K dokáže snížit viabilitu rakovinných buněk o 20 % při dávce 4 μM, D-frakce o 20‒45 % při dávce nad 500 μg/mL. Kombinace 4 μM vitamínu K a 300 μg/mL D-frakce sníží viabilitu o více než 90 %.

Ukázalo se, že kombinace obou substancí dokáže zastavit buněčné dělení rakovinných buněk, ty se dále nemnoží, navodí zástavu buněčného cyklu ve fázi G1, navíc u rakovinných buněk dokáže navodit apoptózu, buněčnou smrt. Samotný vitamín K i samotná frakce dokážou ovlivnit životaschopnost rakovinných buněk, snížit ji, ale pokud jsou obě substance kombinované, mají o mnoho silnější účinek.
Zastavují buněčné dělení rakovinných buněk a způsobují jejich smrt. Tato kombinace se jeví velice slibnou pro další zkoumání a pokusy a možné využití v klinické praxi (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Degen M, Alexander B, Choudhury M, Eshghi M, Konno S. Alternative therapeutic approach to renal-cell carcinoma: induction of apoptosis with combination of vitamin K3 and D-fraction. J Endourol. 2013 Dec;27(12):1499-503.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Prof. Ing.Pavel Valíček, DrSc.  - Úvod do využití medicinálních hub při podpoře léčby rakoviny.  Nyní se zmíníme obecně o účinných protinádorových látkách obsažených v houbách. Z velkého počtu je vhodné se krátce zmínit o jedenácti z nich ... 
více
Cordyceps (housenice čínská) patří mezi známé medicinální houby, a to nejen v Asii, kde je i výraznou součástí čínské medicíny. Jedná se o cizopasnou houbu cizopasící na housenkách motýla tak dlouho, až je zahubí, vyplní její chitinový obal housenky. Díky své odolnosti se vyskytuje i v tibetských horách.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup