603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Jak souvisí impotence se střevy?

Existuje mnoho faktorů, které mohou způsobit erektilní dysfunkci. Změny v hormonální rovnováze, vaskulární problémy arteriální nebo žilní povahy, což může nastat u diabetiků, při hypertenzi, u kuřáků, při neurologických poruchách, psychogenních problémech a nebo erektilní dysfunkce způsobené léky ...

Image 1

Nedávné statistické odhady vypočítali, že je mužů trpících impotencí čili erektilní dysfunkcí asi tři miliony, neboli 10-15% celé mužské populace. Výskyt se zvyšuje s rostoucím věkem. Cílem tohoto článku není analýza různých organických a psychických problémů, které mohou způsobit problémy s erektilní dysfunkcí, ale analyzovat aspekty, které se obvykle nezohledňují.

V případě diagnostikování strachu ze sexuální výkonnosti se tento problém ještě zhoršuje, ale úloha úzkosti při sexuálním výkonu nám umožňuje vzít v úvahu úlohu střeva při erektilní dysfunkci.
Víme, že střevní zánět způsobuje úzkostlivé stavy i u mužů s erektilní dysfunkcí, dále s metabolickým syndromem nebo obezitou. Porozumět úloze střeva, orgánu, který je pravděpodobně jako jeden z nejvíce náchylnější k zánětlivým stavům, nám umožňuje lépe vyhodnotit úlohu environmentální stimulace a obecně výživy u mužských sexuálních poruch.

Impotence a gastroenterologie

Pacient s problémy impotence je nejčastěji vyslán k urologovi, nebo na klinickou sexuologii k podrobnému vyšetření i v psycho-sexuální sféře. Zde se mohou i objevit známky systémového onemocnění (diabetes mellitus, arteriální hypertenze, vaskulární onemocnění, komplexní endokrinologické změny), nebo patologické změny u orgánů zjevně nesouvisející se sexuální sférou, jako je trávící systém a játra, problémy až dosud neznámé pacientovi.

Pokud jde o poruchy vztahující se k trávicího systému, jater a pankreatu, vykazuje se typický příznak gastroezofageální refluxní choroby. Přibližně 25-30% populace trpí „špatným trávením“ (dyspepsií) po dlouhou dobu svého života a 10% lidstva trpí během své existence žaludečními vředy.

Image 2

Rizikový faktor

Více jak 50% subjektů žijících v průmyslových aglomeracích jsou nositeli Helicobacter Pilori, který je v současnosti považován za jeden z hlavních rizikových faktorů.

Způsobuje onemocnění:

  • Nadýmání
  • Pálení žaludku
  • Nevolnost a zvracení
  • Chronická gastritida
  • Dvanáctníkové vředy
  • Nádory žaludku

Nejméně 2% trpí závažnou chronickou zácpou a 14% žen trpí „spastickou kolitidou“.

Co je Helicobacter pilori?

Helicobacter pylori patří mezi nejrozšířenější infekce. Je to bakterie kolonizující žaludeční sliznici, která žiije v povrchových vrstvách sliznice žaludku a dvanáctníku a na zdejší kyselé, pro bakterie extrémně nepříznivé prostředí se velmi dobře adaptuje. V žaludku, kde se pH pohybuje okolo pH 1, si helikobakter z močoviny vytváří zásaditý amoniak, který jej chrání před zničením vlivem žaludečních šťáv.
Většina infikovaných (ca 90 % ) ani netuší, že je infekcí zasažena. Je to zejména tím, že se helicobacter zpočátku nijak výrazně neprojevuje a že prvotní příznaky jsou snadno zaměnitelné s běžnými trávícími obtížemi. Výraznější zdravotní problémy spojené s rozšířením bakterie v žaludeční sliznici jsou často prvními příznaky, kterých si pacient všímá. Infekce je spojena se žaludečním a duodenálním vředem, může vyústit až v chronický zánět, případně v rakovinu žaludku. Helicobacter pylori je považován za hlavní příčinu žaludečního karcinomu. Kromě toho je klasifikován jako karcinogen/nádor 1. třídy.

Více informací o produktu ZDE, o houbě Coriolus ZDE

Image 3

Přenos z jiného člověka  

Infekce helikobakterem probíhá orálně i feko-orálně přenosem z jiného člověka, nebo z předmětů s nimiž byla infikovaná osoba v kontaktu. V prvním uvedeném případě se lze nakazit slinami při líbání nemocného člověka, nebo použitím neumytého nádobí či příboru, nebo s nedostatečnou hygienou (použití stejného ručníku k otírání), nebo nedostatečná hygiena toalety.
Vzhledem k tomu, že četnost gastroenterologické patologie je tak vysoká, může být spojitost na první pohled nesouvisející, jako je mužská impotence, ale opak bývá omylem.
U pacientů trpících celiakií (nemoc spojná se změnami střevního absorpčního epitelu) se mohou projevit poruchy reprodukční sféry (amenorea a neplodnost u žen, impotence a neplodnost u mužů) jako známky závažné podvýživy.

Crohnova choroba a erektilní dysfunkce

Crohnova choroba je tedy chronické zánětlivé onemocnění střev, které může postihnout segmenty tenkého střeva nebo tlustého střeva nebo obojího.

Způsobuje:

  • Průjem, střevní obstrukce
  • Krvácení z konečníku
  • Horečku a bolesti břicha
  • Ztrátu hmotnosti

Extra intestinální projevy může být komplikované s perianálními a pánevními lézemi, které mohou způsobit poruchy genitální sféry jak u žen, tak u mužů (impotence v důsledku poškození nervových struktur zodpovědných za erekci).
Také chirurgické amputace konečníku a obecně intervence v oblasti pánevní mohou ovlivnit nervové struktury určené k sexuálním funkcím a mohou zahrnovat psychologické problémy (způsobené obalem umělého vývodu) k naplnění sexuálního aktu (zdroj Zdraví bez limitu).

Chaga (Inotus obliquus, rezavec šikmý) je parazitickou chorošovitou houbou pocházející z oblasti Sibiře a Ruska. Díky svým léčivým účinkům se její užívání rozšířilo po celém světě ... 
více
Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je lupenitá medicinální houba, která je rozšířená po celém světě. Nacházíme ji v trsech na stromech i mrtvých či pařezech. Nejčastěji roste na buku, jilmech či vrbách. Houba má všestranné využití, je významnou součástí gastronomie. Důležitější však je, že má zdraví podporující účinky ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup