603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Enoki je silný antioxidant a imunomodulátor

Enoki je v Asii velmi ceněná léčivá houba. Díky svému vlivu na zdraví se dostává do povědomí laické, ale i odborné veřejnosti. Houba je podrobována různým studiím, aby se potvrdily její účinky ... 

Image 1

Využití Enoki

  • Je silným imunomodulantem
  • Účinně potírá rakovinná bujení
  • Snižuje hladinu cholesterolu
  • Antioxidační působení ... 

Proč antioxidanty?

Antioxidanty likvidují volné radikály v organismu. Je známé, že volné radikály vznikají v těle během metabolických pochodů. Toto přirozené množství je však snadno neutralizováno pomocí mechanismů, kterými tělo disponuje.
Ve stresových situacích, při infekcích, špatné stravě, znečištěnému prostředí dochází ke zvýšení tvorby volných radikálů, které jsou pro organismus toxické. Poškozují buňky, hlavně pak jejich DNA. Jsou tedy mutagenní a rakovinotvorné.

Existují látky, které přijímáme, které pomáhají neutralizovat volné radikály, např. různé typy vitamínů, flavonoidy. Antioxidanty jsou látky „neutralizující“ volné radikály a jejich působení. Z chemického hlediska jsou označovány jako „vychytáváče“. Antioxidační ochrana buněk má za úkolnastolit rovnováh u, aby volné radikály nepoškozovaly zdraví člověka. Z hlediska životosprávy je ideální vyvážená strava bohatá na vitamíny, absence kouření, dostatek odpočinku, pohybové aktivity a vyhýbání se nevyhovujícím životním podmínkám. To poslední ovšem nelze vždy jednoduše ovlivnit ... 


Enoki jako antioxidant - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Jak účinným antioxidantem je Enoki, bylo ověřováno v této studii.
Byl vytvořen extrakt z Enoki, který obsahoval velké množství polysacharidů. Tento extrakt velmi dobře vychytával hydroxylové radikály, stejně tak byl úspěšný v neutralizaci superoxidových aniontů. Vědci při té příležitosti testovali i vliv extraktu na imunitní systém, extrakt podporuje v makrofázích tvorbu NO (oxidu dusnatého) a zvyšuje produkci prozánětového cytokinu Il-1β, IL-6 a TNF α. Tyto cytokiny působí na imunitní systém stimulačně, zvyšují jeho reaktivitu.
Navíc se též ukázalo, že extrakt působí proliferačně na lymfocyty, tj. zvyšuje jejich počet a posiluje jejich reakci v přítomnosti složky bakteriální stěny ‒ lipopolysacharidu LPS.
Imunitní systém tedy lépe reaguje na infekce.

Z výsledků jasně vyplývá, že Enoki dokáže snižovat koncentraci volných radikálů, a ten stejný extrakt složený z polysacharidů pak navíc stimuluje imunitní systém, buňky patřící k vrozené i získané imunitě (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Wu M, Luo X, Xu X, Wei W, Yu M, Jiang N, Ye L, Yang Z, Fei X. Antioxidant and immunomodulatory activities of a polysaccharide from Flammulina velutipes. J Tradit Chin Med. 2014 Dec;34(6):733-40.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Coprinus je jedlá po celém světě rozšířená houba. Podobně jako jiné houby má i Coprinus mnohé léčebné účinky, které jsou nyní vědecky potvrzovány.
více
Polyporus umbellatus, choroš oříš je vzácná houba rostoucí v listnatých a smíšených lesích na bázích kmenů, kořenech či pařezech. Jedná se o jedlou houbu, ale má své využití i v tradiční čínské medicíně, kdy se používá hlavně na léčbu močových cest ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup