603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Enoki a alergické záněty dýchacích cest

Enoki (Flammulina velutipes), penízovka sametonohá je drobnější jedlá houba rostoucí volně v přírodě v trsech na poškozených, či mrtvých stromech. Její sezóna přichází na podzim a v zimě. Tato houba se též pěstuje uměle, aby se pokryla poptávka. Tato houba nejenže dobře chutná, ale potvrdily se u ní mnohé zdraví podporující účinky ...

Image 1

Využití Enoki

  • Brání rozvoji nádorového bujení
  • Působí též protiinfekčně
  • Imunomodulačně ...

Co je pylová alergie?

Pylová alergie je běžné respirační onemocnění, které je především vyvoláno několika různými druhy pylů. Nemusíte se však smířit s nepříznivými dopady tohoto onemocnění na vaše zdraví, když je k dispozici řešení, které vám uleví od alergických příznaků.
Zde je potřebné se dopátrat příčiny vzniku těchto nemocí. Pokud nefunguje náš imunitní systém tak jak má, je oslaben, mohou vzniknout alergie ...

Pylová alergie je tedy nepřiměřená reakce na pylová zrnka, která jsou produkována různými druhy rostlin (stromy, trávami a plevely) a šířena větrem. Toto onemocnění je označováno jako „sezónní alergická rýma“, protože se projevuje pouze v době, kdy jsou rostliny v reprodukční fázi. Pyl přítomný ve vzduchu se může usazovat na kůži, v očích, nose a průduškách a vyvolávat příznaky.

Příznaky

  • Kýchání, svědění nosu
  • Rýma, ucpaný nos
  • Zarudlé, slzící oči
  • Dýchací obtíže

Pylová alergie může být též provázena astmatem, jež může její příznaky zhoršovat.

I potravinové alergie vznikají v důsledku špatně fungujícíhu imunitního systému. Častým důvodem alergií na potravinu je i nízká hladina žaludeční kyseliny a nedostatek trávících enzymů a našem těle. Jsou zodpovědné za štěpení složek v příslušné potravině. Zase se vracíme k oslabení imunitního systému.

Podpořte své trávící enzymy a imunitní systém!
Organismus se Vám odvděčí při rozkvetlé jarní louce, budete vnímat krásy přírody bez oteklých očí ...

Více info ZDE ...


Enoki a alergie - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Je několik studií, které opakovaně dokazují, že Enoki napomáhá snižovat alergický zánět.
I v této studii se ověřovala imunomodulační aktivita. Krom stimulace imunitního systému je možné, že jej houba dokáže v určité oblasti i tlumit, a to v případě alergických reakcí.
Alergií trpí stále více lidí. Na neškodné antigeny, jakými je prach, pyl, potraviny aj. reaguje imunitní systém nepřiměřeně, jako by je považoval za nebezpečné.

Image 2

V alergiích se uplatňují mnohé buňky imunitního systému, cytokiny a protilátky (mastocyty, bazofily, eozinofily, Th2 lymfocyty, B lymfocyty, IL-4, IL-5, IgE) a buňkami uvolňované substance, které způsobují např. konstrikci v dýchacích cestách, zvýšení produkce hlenu, rozšíření cév a zvýšení jejich propustnosti (histamin, heparin, enzymy).
Enoki byl extrahován imunomodulační protein označení jako FIP-fve a použil se k pokusům. Pokusy probíhaly na alergických myších. Myši byly rozděleny do 4 skupin a byly opakovaně senzitizovány a krmeny stravou s přídatkem FIP-fve, ten byl dvěma skupinám podáván v jiné dny (jedné hned od začátku senzitizace, druhé po 14 dnech od počátku senzitizace do konce senzitizace). Jedna skupina pak byla pouze senzitizována a jedna skupina byla kontrolní. Vědci sledovali hlavně aktivitu dýchacích cest, prováděli bronchoprovokační testy, analyzovaly koncentraci vybraných cytokinů a protilátek a také zkoumali histologické vzorky z myších plic. Výsledky ukázaly, že užívání Enoki ovlivňuje imunitní systém v případě alergií.
U léčených myší došlo ke snížení hyperreaktivity dýchacích cest, došlo ke snížení koncentrace IgE i cytokinů spojených s aktivitou Th2. Plicní tkáň byla méně infiltrovaná imunitními buňkami (eozinofily, lymfocyty), tj. v plicích byla nižší zánětová aktivita i remodelace. Nedošlo ke ztluštění epitelu v dýchacích cestách, který by zúžil lumen.

Studie na alergických myších jednoznačně prokázala, že protein z Enoki tlumí alergické reakce, zamezuje rozvoji alergického zánětu v plicní tkáni a remodelaci dýchacích cest, k čemuž dochází v případě chronického astmatu (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: http://www.e-jmii.com/article/S1684-1182%2815%2900823-3/abstract

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Reishi je dobře známá a velmi silná medicinální houba. Její účinky jsou velmi pestré. Využívá se po tisíciletí v tradiční čínské medicíně ...
více
Medicinální houby dokáží pomoci i při tak obtěžujícím problému jako je senná rýma. Sezónní alergie jsou nepřiměřenou reakcí našeho organismu na vnější podnět – alergen. Podle tradiční čínské medicíny jsou alergie zapříčiněny vstupem vnějšího větru (alergenu) do našeho organismu, který je oslabený a není schopen tomuto útoku odolávat. Přestože čínské bylinky dokáží pomoci i při akutním záchvatu senné rýmy, jejich dominanta leží v posilování organismu již před nástupem pylové sezóny.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup