603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Dýchací ústrojí a jeho obtíže

Reishi je dobře známá a velmi silná vitální houba. Její účinky jsou velmi pestré. Využívá se po tisíciletí v tradiční čínské medicíně ...

 Image 1

Podle tradiční čínské medicíny 

 • Imunomodulační účinky 
 • Napomáhá u nesprávného buněčného dělení buněk (radio/chemoterapie) 
 • Při snižování hladiny cholesterolu a krevního cukru
 • Pro normální stav u psychické i fyzické kondice ...

Astma vzniká na alergickém podkladě a je onemocnění dýchacích cest charakterizované přechodným zúžením průdušek vlivem mnohých podnětů.

Příčiny astmatu

 • Přítomnost alergie inhalační (pyl, prach, roztoči, plísně, zvířecí srst) ...
 • Potravinová alergie (lepek, laktóza) ..
 • Nečistoty v ovzduší (cigaretový kouř) ...
 • Dědičnost
 • Časté respirační obtíže
 • Oslabený imunitní systém, nedostatečná tvorba protilátek
 • Nízká porodní váha a krátká doba kojení

Image 2

Alergické astma je spojené s vyšší aktivitou T pomocných lymfocytů Th2, které produkují cytokiny podporující tvorbu IgE protilátek B lymfocyty. Po časné reakci s uvolněním histaminu a jiných aktivních substancí a zúžení dýchacích cest se také rozvíjí zánět, nejčastěji eozinofilní. Ten už je spojený s přestavbou dýchacích cest, poškozením epitelu, ztluštěním svalové vrstvy, ztrátou elasticity, kumulací imunitních buněk ve sliznici, zvýšením tvorby hlenu atd. Tím vším dochází k zužování dýchacích cest, které se stává nevratné. Krom Th2 buněk a jejich cytokinů se ovšem uplatnit v rozvoji zánětu i vliv dalšího cytokinu TNF-α (tumor necrosis factor alfa), jehož producenty jsou ve velké míře makrofágy infiltrující sliznici dýchacích cest. Pokud je tomu tak, potom astma nereaguje na inhalační kortikosteroidy, které se běžně u astmatu podávají.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...
Prof. Ing. PAVEL VALÍČEK, DrSc. poukazuje na použití vitálních hub u terapie astmatu. Významný účinek pozorujeme hlavně u Reishi.
Mezi rozšířené choroby dýchacího ústrojí patří bezesporu astma (astma bronchiale). Je to závažné chronické plicní onemocnění, při kterém dochází k dlouhodobému zánětu sliznic v dýchacím ústrojí.
V dětství patří astma mezi nejčastější onemocnění, neboť jím trpí 10-15 % dětí, u dospělých je to potom asi 5 % populace.  
více
Enoki (Flammulina velutipes), penízovka sametonohá je drobnější jedlá vitální houba rostoucí volně v přírodě v trsech na poškozených, či mrtvých stromech. Její sezóna přichází na podzim a v zimě. Tato houba se též pěstuje uměle, aby se pokryla poptávka. Tato houba nejenže dobře chutná, ale potvrdily se u ní mnohé zdraví podporující účinky ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup