603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Coprinus ovlivňuje imunitní systém

Coprinus je i u nás velmi rozšířenou houbou. Přestože to lidé často netuší a přehlíží ho. V této medicinální léčebné houbě je potenciál ovlivňovat lidské zdraví.

Image 1

Využití Coprinusu

Jeho účinky s beta glukany se testují v oblastech: 

  • Onkologie, dokáže negativně působit na rakovinné buňky
  • Dokáže podpořit hojení a regeneraci jater
  • Přispívá k normální funkci imunitního systému ...


Coprinus a imunita - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Vědci porovnávali účinky Coprinusu u skupin kachňat se substrátem ve stravě 2% - 6 % a s „normálně“ krmenými kachňaty. Ukázalo se, že přidání Coprinusu ke stravě vedlo k rychlejšímu zesílení a zvýšení hmotnosti ptáčat, a to v prvních dvou týdnech života, dále již pak zvyšování váhy nepodporoval, přestože byl podáván.

Významným zjištěním bylo, že podávání Coprinusu se zvyšuje a zesiluje aktivitu imunitního systému, zvyšuje počet imunitních buněk, jejich aktivaci i imunitní odpověď.

Je tedy patrné, že Coprinus zasahuje do růstu kachňat v prvních dvou týdnech života, čímž je činí odolnější proti možnému úmrtí, ale nedochází k přemrštěnému, nepřirozenému růstu. Důležité je, že podporuje a posiluje rozvoj imunitního systému a jeho možné odpovědi na nebezpečné podněty. Dá se tedy předpokládat, že posilující účinky na tělo i imunitní systém bude mít Coprinus i na ostatní živočichy, včetně člověka (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: ZHANG Ya-xue,WANG Tao,YIN Zhong-qiong et al. Effects of Spent Coprinus Comatus Substrate on Growth and Immune Function in Ducks[J]. , 2011, 38(11): 14-18.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Mohly by extrakty z medicinálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D?
Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny a nádorové buňky. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará.
více
Nejznámějšími houbovými polysacharidy jsou beta glukany, tj. polymery beta glukózy. Jsou to polysacharidy s dlouhým řetězcem, jehož základem je glukóza ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup