603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Coprinus a buněčné dělení vaječníků

Coprinus je v Evropě běžnou houbou, která se využívá k přípravě pokrmů, ale důležitější je, že má na zdraví pozitivní účinky. Tyto jsou pomocí nejmodernějších metod ověřovány. 

Image 1

Využití Coprinusu

 • imumomodulační účinky
 • Přispívá k optimalizaci hladiny krevního cukru
 • Je významným antioxidantem
 • Protinádorový efekt ...

Co je rakovina vaječníků

Nádory vaječníků (karcinomy ovaria) a vejcovodů představují asi 15 % všech zhoubných nádorů u žen.

Jsou rozděleny na:

 • Epitelové karcinomy
  Příčina se přisuzuje pohlavním hormonům, estrogenů a jejich vliv na ovulaci. Patří zde i dědičné formy (mutace genů BRCA-1, BRCA-2), které spolupůsobí na vzniku karcinomu prsu. Nejčastěji jsou ohroženy ženy ve věku mezi 50 a 75 lety. Rakovina dělohy a vaječníků spolu obvykle nesouvisí.
 • Neepitelové 
  Vycházející z jiných struktur vaječníků a postihují ženy mladšího věku

Prevence

Základem prevence nejen proti rakovině vaječníků je aktivní pohyb, zdravá strava s vyváženým podílem plhodnotných živin bohatá i na "nechemizovanou" zeleninu, aktivní imunitní systém a příslušný potravinový doplněk. Avšak nejdůležitější v rámci prevence jsou pravidelné kontroly u gynekologa s vyšetřením vaječníků ultrazvukem (UZ) vaginální sondou. Každá cysta, myom, útvar na vaječníku by měl být pravidelně kontrolován!

Příznaky

Nádor vaječníků nemusí mít zpočátku žádné projevy, či nejsou jednoznačné.

 • Únava
 • Pocit nepohody v břiše a plnosti
 • Zvětšení objemu břicha (rostoucí nádor, nebo tekutina v dutině břišní)
 • Metastázování v plicích (dušnost) a mízních cestách


Coprinus a jeho účinky na rakovinu vaječníku - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii se vědci zaměřili na etyl acetátový extrakt z Corpinusu a jeho působení na rakovinné buňky.
Tento typ rakoviny často končí smrtí pacientky, což je dáno agresivitou nádoru, ale hlavně pozdní diagnostikou, neboť nádor je dlouhodobě bezpříznakový. Zjistí se tedy až v pokročilém stádiu, kdy už jsou metastázy, či prorůstá do okolních struktur, tkání ...

V pokusu se využil extrakt na tři různé rakovinné linie, testoval se jeho vliv i na životaschopnost rakovinných buněk. Výsledky přinesly zjištění, že extrakt působí na všechny tři buněčné linie, a to dle použité dávky, tedy čím vyšší dávka, tím vyšší účinek, tedy zastavení množení a usmrcování rakovinných buněk. Následně byl extrakt frakcionován, aby se našla aktivní frakce, která stojí za navození smrti u nádorových buněk. Nejúčinnější byla poslední získaná frakce, která byla dokonce účinnější než samotný mateřský extrakt, a to díky koncentraci účinných látek. Tato nejúčinnější frakce byla velmi bohatá na mastné kyseliny.

V pokusu se jednoznačně potvrdil protinádorový efekt „prvotního“ extraktu i jeho frakcí na buňky tří linií rakoviny vaječníků. Je tedy možné, že stejných výsledků by mohlo být dosaženo i v pokusech na zvířecích modelech a následně v klinických studiích na dobrovolnících. K tomuto ověření však prozatím nedošlo (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Rouhana-Toubi A, Wasser SP, Agbarya A, Fares F. Inhibitory effect of ethyl acetate extract of the shaggy inc cap medicinal mushroom, Coprinus comatus (Higher Basidiomycetes) fruit bodies on cell growth of human ovarian cancer. Int J Med Mushrooms. 2013;15(5):457-70.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Reishi (Ganoderma Lucidum) je medicinální houba, která má své neodmyslitelné místo v tradičních medicínách včetně té čínské. Díky tomu, že je Reishi bohatá na mnohé bioaktivní látky, např. proteiny, alkaloidy, steroly, polysacharidy, triterpeny, je účinným pomocníkem ke zlepšení kondice i potírání nemocí. Vědci ověřují účinky Reishi, které jsou v čínské medicíně známé tisíce let.  
více
Nejznámějšími houbovými polysacharidy jsou beta glukany, tj. polymery beta glukózy. Jsou to polysacharidy s dlouhým řetězcem, jehož základem je glukóza ...
více
Mohly by extrakty z vitálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D?
Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny a nádorové buňky. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará.
více
Coriolus versicolor (outkovka pestrá) je houba patřící do čeledi chorošovitých. Je možné ji nalézt i na našem území, plodnice rostou na umírajících či odumřelých stromech, nebo pařezech. U nás však není tato houba tak známá jako v Asii.
Zde je významnou součástí léčebných systému tradiční čínské medicíny, ale je také hojně studována v klinických studiích i v praxi.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup