603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Zaretis výroba krok za krokem

Zaretis

Zaretis a dokonalé spojení vědy i přírody v jedné kapsli ...

Pomocí vědy dostáváme z přírody to nejlepší ...

Image 0

Účinná látka OxaNatin® se získává z geneticky nemodifikované houby Talaromyces purpurogenus (dříve známá jako Penicillium oxalicum var. Armeniaca). Prochází biotechnologickým procesem za přísných hygienických a technologických podmínek. Výroba je energeticky i časově velmi náročná, ale ekologicky čistá a téměř bezodpadová.

Kultivace

Pro výrobu látky OxaNatin® vybíráme ty nejsilnější kolonie mikroorganismů, které pak několik dní necháváme růst ve sterilním prostředí. Nejlépe narostlý mikroorganismus poté přeneseme do očkovacích fermentorů, kde stráví dalších pár dní, dokud nenaroste do požadovaných rozměrů. Poté ho přepustíme do objemných výrobních fermentorů.

Fermentace

Fermentace je velmi složitý biotechnologický proces, díky kterému se kmen mikroskopické houby přeměňuje na druh vodní mikroskopické houby. Tento postup je velmi náročný, houba potřebuje pro svůj růst velmi specifické podmínky. Proto každou vteřinu tohoto procesu pečlivě monitorujeme, aby nedošlo ke znehodnocení výsledného produktu.

Mikrofiltrace

Po ukončení fermentace výslednou látku ještě několikrát filtrujeme. V první fázi se oddělí největší část z vyrostlého mikroorganismu, biomasa. Další fází je membránová mikrofiltrace a následuje nanofiltrace. Ta pod vysokým tlakem oddělí nízkomolekulární látky, jako je voda a jednoduché soli. Na začátku výroby narůstá produkt ve fermentačních tancích až do několika tisíc litrů, na konci ale získáme pouze několik málo litrů. Výtěžnost produktu je tedy velmi malá.

Sušení

Sušením při teplotě 150-250 °C se z tekutiny získá tmavě červený prášek. 150 mg tohoto prášku najdete v každé kapsli Zaretisu. Kapsle jsou vyrobené z celulózy, jsou tedy vhodné i pro vegetariány a vegany (zdroj Zaretis.cz)

Nejznámějšími houbovými polysacharidy jsou beta glukany, tj. polymery beta glukózy. Jsou to polysacharidy s dlouhým řetězcem, jehož základem je glukóza ...
více
Funkční obranyschopnost je základem našeho přežití. Víte jaké vitamíny a minerály Vám nesmí chybět?
více
Aktuality

Nejen covid, očkování, ale i jiné infekce a silná míra stresu ovlivňují kvalitu Vašich vlasů či jejich padání. Anti Hair Loss program Vám pomůže znovu obnovit zdravý stav vlasů, jejich pevnost a kvalitní růst.
Více info zde ...

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Jak napomáhat při odstranění akné? Více info zde ...

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup