603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Křemelina zázrak pro odkyselení a detoxikaci organismu

Křemelina

Křemelina je přírodní sladkovodní, zvlášť upravená pro konzumaci člověkem nebo zvířaty a zaručuje nejlepší možné působení a vstřebatelnost v lidském těle ...  

Image 0

Co je křemelina?

Křemelina je 100 % přírodní sladkovodní a organický zdroj rostlinného křemíku. Pochází z mimořádně kvalitního ložiska na Islandu, ze kterého se šetrnými procesy získává její nejčistší možná forma v podobě velice jemného prášku bílé barvy. Je zvlášť upravená pro konzumaci člověkem, nebo zvířaty a zaručuje nejlepší možné působení a vstřebatelnost v lidském těle. Vyživuje tělo organickým rostlinným křemíkem, což je základním stavebním kamenem jehož doplňování je vysoce žádoucí pro správný vývoj a fungování našeho organismu.
Obsahuje 28 základních minerálů a stopových prvků (vápník, hořčík, draslík, sodík, zinek, měď, železo, stříbro, molybden, fosfor, chrom ...)  

Používání sladkovodní křemeliny vede k pročišťování těla, které je pak mnohem zdravější, silnější a méně náchylné k nemocem.

Proč užívat Křemelinu?

Křemelina je 100% přírodní mimořádně kvalitní produkt v nejčistší možné formě jemného prášku bílé barvy. Jejím zdrojem je sypká sedimentární hornina, která vznikla z planktonu v oceánech, sladkovodních jezerech ze zkamenělých pozůstatků schránek jednobuněčných řas rozsivek. Tyto malé organismy tvořící plankton se po tisíciletí ukládaly na dně oceánů i sladkovodních jezer, aby se následně staly přirozenou součástí půdních usazenin. Tento proces se odehrával zhruba v období Jury před 145 až 190 miliony lety. Na Zemi dnes existuje velké množství míst, kde se křemelina těží. Jen z některých sladkovodních nalezišť lze však po následné úpravě křemelinu konzumovat člověkem.

Křemelina na první pohled vypadá jako jemný prášek. Nicméně pod mikroskopem jsou vidět zbytky jednotlivých schránek rozsivek, které mají válcovitý tvar s ostrými hranami a pórovitým povrchem s velkým množstvím otvorů. Díky tomuto specifickému tvaru schránek rozsivek a jejich tvrdosti má konzumace křemeliny jedinečné účinky na celkové zdraví člověka, hlavně na očistu jeho trávicího ústrojí.
Obsahuje až 90% přírodního oxidu křemičitého SiO2, který je organickým zdrojem rostlinného křemíku, základního stavebního kamene, jehož doplňování je vysoce žádoucí pro správný vývoj a fungování našeho organismu.

Křemelina a Vaše zdraví 

Image 1

1. Vnitřní použití křemeliny:

 • Vyživuje tělo 
  Díky užívání křemeliny se do těla dostane tolik potřebný křemík, který je podle některých vědců jedním z nejdůležitějších prvků pro lidské zdraví.  
 • Pohlcuje nečistoty
  Užívání křemeliny je jedním z nejlepších způsobů pročištění trávicího ústrojí, odstranění toxinů a dalších parazitů ze střev. Křemelina dokáže pročistit trávicí ústrojí díky svým absorbčním vlastnostem a svému tvaru. Pod mikroskopem jsou vidět její ostré hrany, které jsou tak malé, že člověku neublíží, ale dokáží odstranit ze stěn tenkého i tlustého střeva usazené toxiny, viry, plísně, parazity a nežádoucí bakterie. Tyto škodlivé látky jsou pak zachyceny v pórovitém povrchu křemeliny a vyloučeny pomocí střev z těla ven. Tato vlastnost křemeliny umožňuje pročištění trávicího ústrojí člověka a zvyšuje účinnost trávení.
 • Čistí organismus
  Jak křemelina prochází tenkým a tlustým střevem, miliony ostrých a tvrdých hran křemelinových zrn obrušují stěny střev a zbavují je všech nečistot a usazenin. Výsledkem jsou čistá a zdravější střeva již za několik měsíců.
 • Pomáhá při hubnutí
  Křemelina pomáhá lidem zhubnout tím, že stimuluje metabolismus, který potom pracuje mnohem výkonněji. Pokud jsou tlusté střevo a trávicí trakt znečištěné, lidé také musí více jíst, aby získali živiny pro své orgány. Křemelina čistí tlusté střevo a trávicí trakt, které díky tomu tráví potravu mnohem efektivněji.

Člověk pak při menším příjmu potravy získá stejně množství živin potřebných ke správné činnosti organismu. Díky čistým a správně fungujícím střevům se také všechny škodlivé a nepotřebné látky z těla snáze vyloučí. K optimální výživě našeho organismu při procesu hubnutí pomáhá i zvýšený obsah minerálů a stopových prvků v křemelině.

 • Zlepšuje kvalitu a vzhled vlasů, nehtů a pokožky
  Z křemeliny se do těla vstřebává křemík, který je často nazýván minerálem krásy. V křemelině je křemík obsažen ve formě oxidu křemičitého, který je významnou složkou kolagenu, který má zásadní vliv na kvalitu, pružnost a pevnost vlasů, nehtů a pokožky. Má-li tělo dostatek křemíku, má i dostatek kolagenu. V průběhu stárnutí se množství křemíku v těle zmenšuje, což snižuje schopnost tvorby kolagenu. Výsledkem je zhoršená kvalita a vzhled vlasů, nehtů a pokožky. Díky pravidelnému užívání křemeliny má tělo dostatečný přísun křemíku, který pomáhá udržet naše vlasy, nehty a pokožku krásné a zdravé. Užívání křemeliny může pomoci například v případech zhoršeného stavu pokožky, vypadávání vlasů nebo lámavosti nehtů.
 • Zabraňuje procesům stárnutí
  Obsahuje velké množství křemíku, který je známý jako jeden z nejvíce účinných minerálů pozitivně ovlivňujících procesy stárnutí. Křemík zesiluje stavbu kostí a zubů a pomáhá udržet klouby, šlachy a chrupavky zdravé a silné. Pozitivně tak působí na celý náš pohybový aparát. Díky zlepšení pružnosti kloubů pomáhá při revmatismu. Křemík je také důležitý při tvorbě kolagenu, který pomáhá udržet zdravé a pružné cévy a má i pozitivní vliv na vzhled a kvalitu pokožky, vlasů a nehtů, kterým dodává pevnost, pružnost a mladistvý vzhled.
 • Pomáhá při poraněních
  Křemík obsažený v křemelině spolu s vápníkem a hořčíkem přispívá ke stavbě pevných kostí a je jedním za základních stavebních kamenů svalových tkání. Pomáhá také udržet naše klouby, šlachy a chrupavky zdravé a silné. Působí tak preventivně proti svalovým, kostním a kloubním poraněním. V případě poranění pomáhá hojení ran, urychluje hojení zlomenin a snižuje zjizvení v místě lomu. Má vysoké protizánětlivé a desinfekční účinky.

2. Vnější použití křemeliny:

 • Příprava pleťové masky
  Smíchejte křemelinu s vodou v takovém poměru, aby vznikla pasta. Tuto pastu naneste kruhovými pohyby na obličej tak, aby jemně čistila pokožku a obličej byl úplně pokrytý pastou. Nechte působit 2-3 minuty a pak pastu smyjte vodou. Vaše pleťbude čistější a hladší.
 • Přísada do zubní pasty
  Trochu křemeliny přidejte ke své zubní pastě a vyčistěte si zuby kartáčkem obvyklým způsobem. Výsledkem jsou čistější a bělejší zuby a zdravější dásně.
 • Přísada do koupele
  Z křemeliny je možné si udělat očistnou a omlazovací koupel. Přidejte 2-4 odměrky do vany s vodou a nechte působit na vaše tělo aspoň 10 minut. Pro zvýšení účinku můžete přidat 3 lžičky prášku vitamínu C. Pokožka těla se stane čistější, pružnější a pevnější.

3. Veterinární použití:

Křemelinu lze také použít u domácích mazlíčků a hospodářských zvířat na obohacení stravy, zlepšení fyzické kondice, doplnění minerálů a šetrné zbavení parazitů.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Mnoho lidí se trápí špatnou náladou, nedostatkem energie, nebo dokonce depresí. Proč se ale soužit, když je často možné tyto nedostatky vyřešit příjmem vhodných vitamínů a minerálů?
více
Funkční obranyschopnost je základem našeho přežití. Víte jaké vitamíny a minerály Vám nesmí chybět?
více
Aktuality

Omlouváme se všem zákazníkům našeho eshopu, že nemohou objednávat naši rozšířenou nabídku zboží. Na znovu otevření nového eshopu usilovně pracujeme. Velice děkujeme za pochopení ... 

Pokud potřebujete odbornou pomoc, všechny Poradny pro Zdraví jsou plně k dispozici!

Pokud máte dotaz, neváhejte a volejte na tel.: 603 487 789, 737 121 819. 

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Jak napomáhat při odstranění akné? Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup