603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Endorfiny

Endorfiny

Skupina neurotransmiterů ...

Image 0

Endorfiny patří k chemikáliím vyskytujícím se v mozku známým jako neurotransmitery, jejichž úkolem je přenášet elektrické signály v rámci nervového systému. V lidském organismu bylo popsáno nejméně 20 typů endorfinů. Nachází se primárně v hypofýze, dalších částech mozku a distribuovány jsou také v nervovém systému.

Proti stresu a bolestem

Stres a bolest jsou dva nejčastější faktory vedoucí k uvolnění endorfinů. Ty následně reagují s receptory opiátů v mozku a omezují vnímání bolesti. Působí podobně jako léky, jako je morfium a kodein. Na rozdíl od opiátů aktivace opiátových receptorů endorfiny nevyvolává závislost.

Snížení vnímání bolesti a vyplavování endorfinů vede k opačnému stavu, k euforii, snížení chuti k jídlu, uvolňování pohlavních hormonů a zlepšuje reakce imunitních systému. S vyššími hladinami endorfinů vnímáme méně bolesti a méně na nás působí i stres. Právě endorfiny stojí za skvělým pocitem, který máme po cvičení, vyplavovat se ale mohou i po konzumaci čokolády nebo dokonce chilli papriček. Jejich vyplavování podporuje i sexuální aktivita či meditace.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup