603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Endorfiny

Endorfiny

Skupina neurotransmiterů ...

Image 0

Endorfiny patří k chemikáliím vyskytujícím se v mozku známým jako neurotransmitery, jejichž úkolem je přenášet elektrické signály v rámci nervového systému. V lidském organismu bylo popsáno nejméně 20 typů endorfinů. Nachází se primárně v hypofýze, dalších částech mozku a distribuovány jsou také v nervovém systému.

Proti stresu a bolestem

Stres a bolest jsou dva nejčastější faktory vedoucí k uvolnění endorfinů. Ty následně reagují s receptory opiátů v mozku a omezují vnímání bolesti. Působí podobně jako léky, jako je morfium a kodein. Na rozdíl od opiátů aktivace opiátových receptorů endorfiny nevyvolává závislost.

Snížení vnímání bolesti a vyplavování endorfinů vede k opačnému stavu, k euforii, snížení chuti k jídlu, uvolňování pohlavních hormonů a zlepšuje reakce imunitních systému. S vyššími hladinami endorfinů vnímáme méně bolesti a méně na nás působí i stres. Právě endorfiny stojí za skvělým pocitem, který máme po cvičení, vyplavovat se ale mohou i po konzumaci čokolády nebo dokonce chilli papriček. Jejich vyplavování podporuje i sexuální aktivita či meditace (zdroj Medaprex).

Aktuality

Nejen covid, očkování, ale i jiné infekce a silná míra stresu ovlivňují kvalitu Vašich vlasů či jejich padání. Anti Hair Loss program Vám pomůže znovu obnovit zdravý stav vlasů, jejich pevnost a kvalitní růst.
Více info zde ...

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Jak napomáhat při odstranění akné? Více info zde ...

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup