603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Dopamin

Dopamin

Důležitý hormon ovlivňující emoce ...

Image 0

Dopamin je chemikálie přirozeně přítomná v mozku, která ovlivňuje emoce, pohyby i pocity radosti a bolesti. Dopaminové neurotransmitery se nachází ve středním mozku, v oblasti zvané substantia nigra.

Závažné onemocnění

Existuje pět dopaminových receptorů. Nejčastějším onemocněním, které je příklad ztráty či úbytku dopaminu je Parkinsonova choroba. Pacienti s tímto onemocněním musí dopamin nahrazovat užíváním léků.
Parkinsonova choroba je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy (CNS), které přímo souvisí s úbytkem nervových buněk v části mozku nazvané substantia nigra (černá substance). Tyto buňky za normálního stavu produkují dopamin, což je neurotransmiter (přenašeč), který zajišťuje přenos signálů mezi (neurony). Nedostatek dopaminu způsobuje, že pacient postupně není schopen ovládat nebo kontrolovat svůj pohyb. 

Substantia nigra je důležitou oblastí mozku, která reguluje motoriku. Tento hormon není zodpovědný jen za fyzický pohyb, ale ovlivňuje i schopnost učení či chování člověka.

Dopamin hraje roli:

 • Při schizofrenii
  V mozku schizofreniků dochází k nadprodukci dopaminu.
 • Reguluje pocity a vnímání uspokojení
  Zpomaluje metabolismus v oblasti mozku, která je zodpovědná za obavy. Dopamin ovlivňuje náladu, chování, spánek i poznání. Spjat je i s pocity motivace a odměn.
 • Stařecké demenci
  Jak stárneme, dopaminu ubývá.
 • Poruchách pozornosti
  Účastní se rozhodování, kreativních procesů.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Jinan dvoulaločný je starobylý strom, který se vývojově takřka nezměnil po 200 milionů let. Jedná se v podstatě o živou fosílii ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup