603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Auricularia a antibakteriální účinky

Auricularia patří mezi medicinální houby, které jsou běžně používané i v gastronomii. Jejich název je odvozen od jejich tvaru a konzistence ‒ bolcovitka (Jidášovo ucho). 
Houba disponuje mnoha léčebnými účinky, které potvrdila i západní medicína ... 

Image 1

Využití Auricularie

  • Silný imunostimulátor (vysoký podíl betaglukanů)
  • Dokáže regulovat hladinu cholesterolu a cukrů v krvi
  • protirakovinné účinky
  • Silný antioxidant
  • antiinfekční účinky


Antibakteriální účinky - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Antibakteriální složky v produktu posilují obranné mechanismy organismu.K pokusům byl použit extrakt z Auricularie a testoval se jeho vliv na bakterie a jak je schopný odstraňovat volné radikály.

Image 2

Extrakt přidaný k populaci E. coli a Stafylokokovi aureovi dokázal potlačit množení těchto bakterií, působí na ně inhibičně. Vzhledem k tomu, že rezistence bakterií k antibiotikům vzrůstá, nejvíce je zmiňovaná multirezistence právě stafylokoka, je toto možná cesta k vývoji léčiv. Zvláště pro oslabené jedince může být totiž nákaza rezistentní bakterií život ohrožující i smrtelná.
Krom výrazných antibakteriálních účinků má testovaný extrakt z Auricularie též antioxidační účinky. Neutralizuje a odstraňuje volné radikály, které jsou původcem degeneračních pochodů i rakovinného bujení, neboť volné radikály poškozují i buněčnou DNA.

Je tedy patrné, že Auricularie, resp. složky v ní, mají protibakteriální účinek a neutralizují volné radikály (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Cai M, Lin Y, Luo YL, Liang HH, Sun P. Extraction, Antimicrobial, and Antioxidant Activities of Crude Polysaccharides from the Wood Ear Medicinal Mushroom Auricularia auricula-judae (Higher Basidiomycetes). Int J Med Mushrooms. 2015;17(6):591-600.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je velmi známí v gastronomii, což je dáno její chutí i snadnou dostupností, neboť je rozšířená po celém světě. Její využití je však širší a kulinářstvím nekončí. Hlavní je, že má mnohé léčebné účinky, moduluje aktivitu imunitního systému ... 
více
Reishi (Ganoderma lucidum) patří mezi dřevokazné chorošovité houby, které jsou hlavně v Asii užívány jako léčivý, mnohdy i léčebný prostředek. Reishi je ceněná v tradiční čínské medicíně jako "božská houba nesmrtelnosti".
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup