603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Maitake napomáhá zlepšit imunitu u diabetiků

Maitake (Grifola frondosa) patří mezi známé asijské houby, která je zde využívána v rámci tradiční čínské medicíny jako léčebný prostředek ...

Image 1

Využití Maitake

Maitake disponuje mnoha složkami, které posilují:

  • Imunitní systém
  • Působí protirakovinně
  • Dokážou snižovat hladinu cukrů a cholesterolu
  • Ničit infekční patogeny
  • Neutralizují volné radikály ...

Ochrana imunity organismu

Imunitní systém zabezpečuje ochranu organismu proti onemocnění. Dobře fungující imunitní systém potřebujeme i v dospělosti, kdy orgány našeho těla jsou částečně unavené. Je to tedy ochrana organismu před škodlivými vlivy jako viry, bakterie, plísně, paraziti, toxiny ...

U diabetiků má podpora imunity rovněž nesmírný význam, neboť pacienti s touto nemocí mají celkově ji sníženou. Důsledkem jsou časté záněty mikrobiální, ale i plísňové.
Podpořte svůj imunitní systém houbou Maitake, která je prověřena dlouholetými zkušenostmi ve tradiční čínské medicíně.


Maitake na zvýšení imunity - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii se vědci zaměřili na využití Maitake v posílení imunitního systému diabetiků.

Image 2

Diabetes, zvláště pak II. typu, je čím dál tím rozšířenější. Ačkoli přímo nebolí, může ohrozit na životě v případě akutních stavů, ale také pomalu poškozovat organismus. Hlavně cévní stěny, nervové struktury, a tím pak i orgány.
U diabetiků jsou časté poruchy zraku, až slepota, selhávání ledvin, nehojící se hluboké vředy aj. Také imunitní systém bývá oslabený a v těle diabetika totiž probíhá mírný chronický zánět. Již bylo potvrzeno, že Maitake snižuje glykémii, ale zda má i imunomodulační účinky u diabetiků se zatím nesledovalo.

Vědci vytvořili přípravky z Maitake, které podávali krysám, u nichž byl vyvolán diabetes podáním streptozocinu či krysám zdravým. Část diabetickým i zdravých krys dostávala placebo, část pak přípravek z houbových mycelií, část vývar z Maitake a část oba typy produktu z Maitake. U zdravých myší došlo po 2 týdnech podávání mycelií a vývaru k poklesu počtu monocytů a produkce prozánětového cytokinu IFN-γ a IL-4. U diabetických myší se po podávání přípravků dostavilo zlepšení co se kontroly diabetu týká, snižovala se hladina glykémie, došlo též k úpravě funkce imunitního systému. Zvýšila se produkce IFN-γ T lymfocyty, ale také produkce cytokinů monocyty a makrofágy, např. TNF-α.

Studie tedy ukázala dvojí účinek Maitake. U zdravých krys může snižovat imunitní odpověď, čímž chrání před vznikem nežádoucích zánětů, ale u krys s narušenou imunitou naopak imunitní systém podporuje a zlepšuje jeho funkce (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Chen YH, Lee CH, Hsu TH, Lo HC. Submerged-Culture Mycelia and Broth of the Maitake Medicinal Mushroom Grifola frondosa (Higher Basidiomycetes) Alleviate Type 2 Diabetes-Induced Alterations in Immunocytic Function. Int J Med Mushrooms.2015;17(6):541-56.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Mohly by extrakty z medicinálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D?
Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny a nádorové buňky. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará.
více
Funkční obranyschopnost je základem našeho přežití. Víte jaké vitamíny a minerály Vám nesmí chybět?
více
Agaricus brasiliensis i Reishi Ganoderma lucidum patří mezi medicinální léčivé houby. Zatímco první jmenovaná pochází z oblasti amerických deštných pralesů, druhá je velmi důležitou houbou v tradiční čínské medicíně ... 
více
Aktuality

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? Více info zde

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy? Více info zde

Je nazývána také „čistič krve“, což se odráží na zdravě vypadající ... Více info zde

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup