603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Coriolus a biodegradace antibiotik

Coriolus (outkovka pestrá) je jednoletá houba pocházející z Asie. V dnešní době se vyskytuje po celém světě. Roste v trsech na zraněných stromech, pařezech, a to spíše listnáčů. Houba je vysoce ceněna v tradiční čínské medicíně, kde je využívána jako lék. Nevyhýbá se jí ani západní medicína, která zkoumá její účinky a vlastnosti.

Image 1

Využití Coriolu

  • Posiluje aktivitu imunitního systému
  • Zlepšuje metabolismus tuků a cukrů
  • Vychytává volné radikály
  • Přispívá k ochraně rozvoje nádorů

Podpořit imunitní systém, když antibiotika jsou nutná?

Antibiotika (ATB) slouží k zabíjení mikroorganismů, nebo znemožňování jejich množení. Při nesprávném, či častém užívání ztrácí antibiotika svůj účinek. Je možné je občas i nahradit přírodními antibiotiky z běžných potravinových doplňků. Pokud budete častěji užívat chemická antibiotika, tělo se stane vůči jejím účinkům rezistentní (nefunkční).

Vždy s antibiotiky užívejte probiotika!

Existují studie použití Coriolu na pacientech, a to hlavně v případě léčení rakoviny. Bohužel musíme respektovat nařízení EU a u tohoto produktu je nesmíme uvádět. Coriolus pro země EU musí být zahrnut do kategorie veterinární.

Houby nepomáhají jen lidskému zdraví, ale také posilují zdraví přírody, a tím zpětně i to naše. Je tedy patrné, jak silné a účinné houby jsou. V době, kdy se hojně využívají antibiotika, je jen logické, že se dostávají močí do vody i do půdy. Je velmi důležité je nějak degradovat, neutralizovat, odstranit. Prozatím nejsou legislativně ošetřené postupy, jak odstranit antibiotika z odpadní vody z farmaceutických firem. Pevný materiál se kvůli tomu musí speciálně ukládat, aby se nedostal do přírody.


Coriolus a antibiotika - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii se vědci obrátili pro pomoc houby Coriolus a testovali, zda dokáže odstranit erytromycin, sulfametoxazol a tetracyklin z pevného odpadního materiálu farmaceutických firem. Coriolus má totiž vysoký degradační potenciál, jak již bylo potvrzeno předcházejícími studiemi. Coriolus a šedopórka osmahlá byly využity k „léčbě“ odpadního bahna, kde se vyskytují též bakterie, které degradují antibiotika, ale těm se spíše daří v tekutém odpadu.
Ukázalo se, že použití Coriolus snižuje koncentraci všech testovaných antibiotik a jejich toxicitu v odpadním bahnu, úspěšná byla i šedopórka.
Zdá se tedy, že by právě Coriolus společně s šedopórkou mohly být použity pro přírodu velmi šetrnou degradaci antibiotik, které by se z odpadů farmaceutických firem mohly rozšířit dále do životního prostření a mít negativní dopad na rostliny, živočichy, včetně člověka (zdroj Mycomedica.cz).

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Mohly by extrakty z medicinálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D?
Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny a nádorové buňky. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará.
více
Jednou z nejčastějších mystifikací je, že by člověk měl získávat všechny důležité živiny ze stravy.
více
Funkční obranyschopnost je základem našeho přežití. Víte jaké vitamíny a minerály Vám nesmí chybět?
více
Aktuality

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? Více info zde

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy? Více info zde

Je nazývána také „čistič krve“, což se odráží na zdravě vypadající ... Více info zde

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup