603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Cordyceps a nádorové bujení varlat

Cordyceps je houba přirozeně se vyskytující v oblasti Tibetu a Číny. Je po staletí součástí tradiční čínské medicíny. Je velmi všestranný a účinný pomocník při léčbě mnoha zdravotních obtíží ... 

Image 1

Využití Cordycepsu

  • Podporuje vitalitu
  • Dodává energii fyzickou i psychickou
  • Posiluje aktivitu imunitního systému
  • Je silným antioxidantem
  • Přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu a cukru v krvi
  • protinádorové účinky ...

Léčba rakoviny

Léčba rakoviny formou chemoterapie, radioterapie, imunoterapie a chirurgické řešení odstranění nádoru je velmi důležité.
Náš nejlepší lékař nádoru je náš imunitní systém...

 Podpořte svůj imunitní systém, ať pomůže i lékařům k pozitivní léčbě! Nedávejme do svého těla tolik chemie!


Cordyceps a rakovina varlat - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Vědci v této studii vybrali rakovinné Leydigovy buňky, tj. rakovinu varlat. Tento typ tvoří asi 5 % všech rakovin varlat. Jedná se o gonadostromální typ. Postihuje muže nejčastěji mezi 30.− 60. rokem.
Primárně se léčí chirurgicky, tj. odstranění varlete, popř. postižených uzlin, pobřišnice. Další léčba se odvíjí od typu a rozsahu, je možné využít radio či chemoterapii. Všechny typy léčeb silně ovlivňují organismus, zatěžují jej i poškozují. Je tedy vhodné hledat další možné postupy či podpoření léčby tak, aby byla účinnější.

Image 2

Vědci izolovali z Cordycepsu cordycepin, který kombinovali s klasickými chemoterapeutiky (cisplatinou a/nebo paclitaxelem). Sledovali účinky těchto kombinací na buněčné kultuře tvořené rakovinnými Leydigovými buňkami. Zaměřili se hlavně na sledování apoptózy rakovinných buněk, tj. zda docházelo k jejich úmrtí. V kombinaci cordycepinu a dalších chemoterapeutik došlo ke snížení životaschopnosti rakovinných buněk, projevil se aditivní efekt podávaných látek. Při bližším zkoumání bylo odhaleno, že dochází k zastavení buněčného cyklu, tedy zastavení dělení buněk a jejich apoptóze.
Navíc tyto kombinace zvýšily aktivitu kaspáz 8, 9 a 3, které se podílejí na aktivaci a indukci apoptotických procesů, zároveň došlo k umlčení faktorů, které stojí za ochranou buněk před apoptózou, tj. např. p53.

Z provedeného pokusy vyplynulo, že kombinace chemoterapeutik a cordycepinu je velmi účinná v „zabíjení“ rakovinných buněk a že se účinky sčítají, tedy látky pro rakovinné buňky toxické působí synergicky. Toho by se mohlo využít i v klinické praxi, kdy by bylo léčba účinnější, snad možná by bylo možné i snížit dávky chemoterapeutik, aniž by došlo ke snížení účinnosti léčby (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj:  Kang FC, Chen PJ, Pan BS, Lai MS, Chen YC, Huang BM. Apoptotic effect of cordycepin combined with cisplatin and/or paclitaxel on MA-10 mouse Leydig tumor cells. Onco Targets Ther. 2015 Sep 1;8:2345-60.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Nejznámějšími houbovými polysacharidy jsou beta glukany, tj. polymery beta glukózy. Jsou to polysacharidy s dlouhým řetězcem, jehož základem je glukóza ...
více
Prof. Ing.Pavel Valíček, DrSc.  - Úvod do využití medicinálních hub při podpoře léčby rakoviny.  Nyní se zmíníme obecně o účinných protinádorových látkách obsažených v houbách. Z velkého počtu je vhodné se krátce zmínit o jedenácti z nich ... 
více
Jednou z nejčastějších mystifikací je, že by člověk měl získávat všechny důležité živiny ze stravy.
více
Reishi (lesklokorka lesklá), je asijskou nejedlou parazitickou houbou, která má však jiné, důležitější využití než v kulinářství. Hojně užívaní v čínské medicíně. I západní medicína jí věnuje velkou pozornost a zkoumá její účinky, které čínská medicína popisuje v pramenech starých tisíce let.
více
Aktuality

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? Více info zde

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy? Více info zde

Je nazývána také „čistič krve“, což se odráží na zdravě vypadající ... Více info zde

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup