603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Hericium v boji proti nádorům střev

Hericium, korálovec ježatý, je medicinální houbou, která je využívána např. v tradiční čínské medicíně. Její vliv na zdraví je testován i vědecky.

Image 1

Využití Hericia

 • Potvrdily se jeho účinky na imunitní systém
 • Také na metabolismus lipidů či cukrů
 • Dokáže též ničit takové bakterie, jakou je methicilin rezistentní stafylokok
 • Působení na nervový systém, kdy regeneruje a ochraňuje před poškozením neurony

Rakovina tlustého střeva

Rakovina tlustého střeva je jednou z nejčastějších forem rakovin ... 

Tlusté střevo je součástí našeho trávícího traktu, kde se ukládá přebytečný materiál. Společně s rektem (konečníkem), který je zakončením tlustého střeva, tvoří svalovitou strukturu ve tvaru dlouhé trubice. Nádory tlustého střeva a konečníku se tvoří na vnitřní straně stěny střeva a nazývá se polyp.

Karcinomy tlustého střeva mají tendenci metastazovat do plic. U většiny nemocných je však příčina kolorektálního karcinomu neznámá. Jsou ale i rizikové faktory, které vznik onemocnění zvyšují.

Co ovlivňuje rakovinu tlustého střeva?

 • Složení stravy
  Stravování s nedostatkem vlákniny a více smažených a pečených jídel, nadbytek živočišných tuků, červeného masa a uzenin, nepravidelné vyprazdňování ...
 • Věk nad 50 let
  Nejsou vyjímkou i mladší pacienti
 • Některé druhy polypů
  Výrůstky ze stěny střeva
 • Dědičnost
 • Chronická zánětlivá onemocnění střeva
  Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba
 • Obezita
  Málo pohybové aktivity, nesprávný životní styl


Hericium a rakovina střev - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii se vědci věnovali antimetastatickým účinkům Hericia. Byl vytvořen model, na kterém se ozřejmilo, zda má extrakt z Hericia skutečně takové účinky. Připravený etanolový a vodný roztok vykazoval protirakovinné účinky, neboť indukoval u nádorových buněk apoptózu, tj. buněčnou smrt.

Hericium tedy dokáže omezit růst nádorové masy i ji zmenšit. Co se metastazování týká, bylo zjištěno, že ho snižuje o více než 60%. A mechanismus jakým působí proti metastazování, je založený na inhibici metaloproteáz, která štěpí mezibuněčnou hmotu, díky čemuž mohou nádorové buňky snáze vycestovat.
Extrakty z Hericia též blokují aktivitu nádorových buněk, potlačují fosforylační pochody v buňce, kterou jsou k její aktivitě potřebné, rakovinné buňky, pokud nejsou „zabity“, ani nevycestovávají. Snižuje tedy migraci i invazivitu nádorových buněk. Při testech in vivo na myším, kterým byly transplantovány rakovinné buňky, se ukázalo, že pokud je extrakt podáván, snižuje formaci nádorových metastatických nodulů/uzlů v plicích o více než 50%, tím se také nezvyšuje hmotnost plic.

Je tedy patrné, že Hericium má vysoký potenciál co se léčby rakoviny a zamezení metastazování týká. Působí na rakovinné buňky několika mechanismy, které všechny vedou k omezení životnosti rakovinných buněk i jejich schopnost vycestovat a tvořit vzdálené orgánové metastázy. Etanolový extrakt je pak o něco málo účinnější, než vodný (zdoj Mycomedica.cz).

Zdroj: Kim SP, Nam SH, Friedman M. Hericium erinaceus (Lion's Mane) mushroom extracts inhibit metastasis of cancer cells to the lung in CT-26 colon cancer-tansplanted mice. J Agric Food Chem. 2013;61(20):4898-904.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Shiitake (Lentinula edodes) patří mezi asijské medicinální houby, která se díky svým účinkům rozšířila po celém světě. Je hojně využívána v rámci tradiční čínské medicíny ... 
více
Chaga (Inotus obliquus, rezavec šikmý) je parazitickou chorošovitou houbou pocházející z oblasti Sibiře a Ruska. Díky svým léčivým účinkům se její užívání rozšířilo po celém světě ... 
více
Chronické střevní záněty, jakými jsou i nespecifické střevní záněty jako Crohnova nemoc či ulcerózní kolitida, jsou vážné, mnohdy velmi omezující a invalidizující nemoci.
více
Medicinální houby jsou známé svými výraznými léčivými účinky. Jsou nositeli vitality a energie, ochraňují a posilují mnohé orgány, hlavně pak podporují imunitní systém, a to nejen k aktivitě, ale také jej dokáží tlumit. Přičemž právě aktivace imunitního systému je potřebná při nádorových onemocněních. Nejinak je tomu u Coriolu.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Jak napomáhat při odstranění akné? Více info zde ...

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup