603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

7 důvodů, proč je Açaí super

Rozvoj nádorů, optimální trávení, víc energie...
Malé fialové bobulky Açaí připomínají modré hroznové víno. Pochází z palmy Açaí, která roste ve střední a jižní Americe, zejména v amazonských deštných pralesích.

Image 1

Proč by vás mělo tohle drobné ovoce zajímat?

Malé, dužnaté ovoce Açaí je přímo napěchované antioxidanty a živinami, které naše tělo potřebuje pro správné fungování a zachování zdraví.
Plody Açaí jsou považovány za superpotravinu díky svému výjimečnému chemickému složení.
Zdravotních benefitů Açaí je bezpočet, a je takřka nemožné je všechny vyjmenovat. Proto zde nyní pro vás vypíšeme ty nejdůležitější....

1. Silný antioxidant 

Mnoho zdravotních priorit má Açaí spjato s antioxidačním potenciálem těchto plodů. Na antioxidační složky zvané antokyany a polyfenolické flavonoidy je Açaí obzvlášť bohatá. Antokyany jsou zodpovědné za fialovou barvu plodů.

Napomáhá v boji:

  • Proti poškození myokardu 
  • Rozvoji buněčných nádorů 
  • Při ochraně imunitního systému
  • Společně s flavonoidy neutralizují volné radikály
  • Chrání organismus před velkým počtem onemocnění a předčasným stárnutím  
  • Pomáhají antioxidanty našemu tělu zbavit se nebezpečných toxinů, jako jsou například pesticidy, fungicidy, těžké kovy, choloroform, toxiny z průmyslového znečištění a další chemické látky, které jsou příčinou mnoha poruch a chorob organismu

Některé z provedených studií ukazují, že mají plody Açaí větší antioxidační sílu než brusinky, maliny, ostružiny, jahody či borůvky, které jsou obecně považovány za největší zdroje antioxidantů.

Image 2  

2. Sníží cholesterol a podpoří zdraví kardiovaskulární soustavy

Plody Açaí jsou bohaté na omega mastné kyseliny. Antokyany tyto mastné kyseliny snižují hladinu LDL cholesterolu („zlý cholesterol“) a naopak zvyšují hladinu HDL cholesterolu („hodný cholesterol“). Pro zdravé cévy a srdce je tedy Açaí to pravé ořechové! Snižování hladiny cholesterolu podporuje také vysoký obsah vlákniny v plodech Açaí. Açaí je navíc skvělým zdrojem rostlinných sterolů, které pracují společně s omega-6 a omega-9 mastnými kyselinami jako prevence onemocnění srdeční soustavy. Snižují riziko vzniku krevní sraženiny a zlepšují cirkulaci krve.

3. Zlepší trávení

Díky výjimečně vysokému obsahu vlákniny napomáhá Açaí zachovat zdravou trávicí soustavu. Zlepšuje trávení potravy a co je neméně důležité, podporuje správné vyprazdňování tlustého střeva. Působí tak jako prevence syndromu dráždivého tračníku, hemoroidů a ulevuje od zácpy.

4. Nabudí obranyschopnost a brání rozvoji nádorů 

Další velké pozitivum Açaí leží v jeho schopnosti posilovat imunitní systém. Antioxidanty, které se v tomto drobném ovoci nachází, bojují proti negativnímu vlivu volných radikálů a chrání organismus před viry, bakteriemi a parazity, a tím pádem působí jako prevence rozvoje mnoha onemocnění a infekcí. Díky tomu všemu posilují náš imunitní systém a podporují jeho zdraví fungování.
Plody Açaí jsou bohaté na vitamin C a kyselinu elagovou, které synergicky s antioxidanty antokyany a polyfenoly bojují proti nádorům. Všechny tyto látky omezují proliferaci rakovinných buněk a naopak podporují jejich odumírání.

Image 3

5. Omlazení pleti

Pravidelná konzumace Açaí napomáhá předčasnému stárnutí organismu, a tím pádem i pleti. Díky vysokému obsahu antioxidantů mohou plody Açaí zpomalit proces stárnutí.
Redukují buněčná oxidativní poškození způsobené interními i externími faktory, mezi než patří ultrafialové záření, chemické látky v ovzduší, potravinová aditiva či cigaretový kouř a další.
Açaí tak minimalizuje poškození způsobené oxidativním stresem, jehož viníky jsou volné radikály. Olej z Açaí obsahuje mnoho produktů péče o pleť. Snižuje projevy vrásek a povadlou kůži a pleti propůjčuje zdravý a mladistvý vzhled.

6. Bystrá mysl

Plody Açaí podporují mozkovou aktivitu, opět díky vysokému obsahu antioxidantů (antokyanů a polyfenolů). Tyto složky fungují v tandemu: chrání mozkové buňky před poškozením a zpomalují úpadek kognitivních schopností způsobený rostoucím věkem. Konzumace Açaí napomáhá zlepšovat paměť a soustředění, a zlepšuje kvalitu spánku.

7. Viagra z pralesa

Díky vysokému obsahu hodnotných živin a antioxidantů vás Açaí nabudí, a ještě k tomu zlepší vaši výdrž. Plody napomáhají tělu zbavit se toxinů, čímž dochází ke snížení únavy, letargie a apatie. Protože jsou bohaté na sacharidy, bílkoviny a zdravé tuky, udržují stále vysokou úroveň energie, zatímco celodenně zvyšují výkonnost v běžném životě.

Doporučujeme ACAI 800 by Brandeis Clinic ...

O Açaí se často mluví jako o „viagře z amazonského pralesa“. Věří se, že zvyšuje libido a chuť na sex. Důvod nejspíš leží právě v podpoře výkonu organismu, zlepšení cirkulace krve a přívalu energie(zdroj Medaprex.cz).

Detox vám může zachránit i život. Říkáte si, jak je to možné?
více
Víte co může být příčinou Vaší únavy?
 Poradíme Vám jak ji odstranit ...
více
Aktuality

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? Více info zde

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy? Více info zde

Je nazývána také „čistič krve“, což se odráží na zdravě vypadající ... Více info zde

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup