603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Reishi antifungální účinky

Reishi je velmi významnou medicinální houbou, která je pevnou součástí tradiční čínské medicíny, která ji využívá k léčbě mnoha zdravotních neduhů. Medicinální houby se dostávají i do hledáčku klasické medicíny a jsou testovány jejich zdravotní účinky mnoha vědeckými pokusy.

Image 1

Využití Reishi

Je potvrzeno, že Reishi má:

  • Imunomodulační účinky
  • Posiluje obranyschopnost
  • Naopak tlumí reaktivitu imunitního systému u alergie a autoimunitních reakcí
  • Dokáže ochraňovat orgány před poškozením (játra)
  • Reguluje hladinu cukrů a lipidů v krvi
  • Má přímé protirakovinné a antiinfekční účinky ... 

Má účinky proti virůmbakteriím, zda působí i proti jiným houbám, to se rozhodli vědci ověřit.


Reishi a protihoubové účinky - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Z Reishi z různých oblastí bylo připraveno pět izolátů a zjišťovaly se jejich protihoubové účinky.

Extrakty byly použity proti 5 houbovým patogenům. Jednalo se o srpovničku špičatovýtrusou (Fusarium oxysporum), kropidlák (Aspergillus niger a flavus), druh Penicillium a čerň střídavou (Alternaria alternata). K těmto zvoleným houbám byly přidávány připravené extrakty z Reishi. Nejnižší účinnost v rámci redukce houbové masy byla pozorována při přidání metanolového extraktu o koncentraci 1 % a 2 % a u 6% vodného extraktu.
Největšího účinku v potlačení růstu patogenních hub se projevil při přidání 3 až 4% metanolového extraktu. Při nich dochází k potlačení růstu, zmenšení houbové masy až o 56 % v případě A. niger, Penicillium je to až 58 %, trochu nižší inhibice se potom objevila u A. flavus, a to 47 %, nejodolnější proti extraktu z Reishi je F. oxysporum, zde dochází k 45% zmenšení.

Studie tak potvrdila, že Reishi obsahuje bioaktivní látky, které mají antifungální účinky, které jsou výrazné, dochází ke snížení růstu a objemu houbové hmoty, a to od 47 % do 58 %. Studie též potvrdila, že alkoholové extrakty jsou v tomto případě účinnější, než vodné (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Baig MN, Shahid AA, Ali M. In Vitro Assessment of Extracts of the Lingzhi or Reishi Medicinal Mushroom, Ganoderma lucidum (Higher Basidiomycetes) Against Different Plant Pathogenic Fungi. Int J Med Mushrooms. 2015;17(4):407-11.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Reishi (Ganoderma lucidum) patří mezi dřevokazné chorošovité houby, které jsou hlavně v Asii užívány jako léčivý, mnohdy i léčebný prostředek. Reishi je ceněná v tradiční čínské medicíně jako "božská houba nesmrtelnosti".
více
Auricularia patří mezi medicinální houby, které jsou běžně používané i v gastronomii. Jejich název je odvozen od jejich tvaru a konzistence ‒ bolcovitka (Jidášovo ucho). 
Houba disponuje mnoha léčebnými účinky, které potvrdila i západní medicína ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Jak napomáhat při odstranění akné? Více info zde ...

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup