603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Proč je nárůst zánětlivých onemocnění střev?

Až dosud se jednalo pouze o podezření, že zánětlivá onemocnění střev jsou zvláštností naší doby, ale opak je pravdou. Četnost tohoto onemocnění neúměrně stoupá ...

Od roku 1990 do současnosti vede v prvenství Ulcerózní kolitida, Crohnova choroba a vředy i polypy tlustého střeva.
Zdá se, že společným jmenovatelem je vliv západního životního stylu (westernizace), což se v praxi projevuje ve spotřebě zpracovaných potravin a nárůstu přítomnosti průmyslových odvětví na všech územích.

Image 1

Nárůst chorob v západní společnosti

Úvaha vychází z metaanalýzy publikované v časopise: «The Lancet », což je výsledek spolupráce tří univerzit: v Birminghamu (Velká Británie), Calgary (Kanada) a Hongkongu (Čína). Vědci zhodnotili 147 pozorovacích studií prováděných po celém světě, aby získali snímek dvou hlavních střevních zánětlivých chronických onemocnění. Z praxe se ukázalo, že na přelomu 20. a 21. století se Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba staly častějšími než tomu bývalo v minulosti.

Záněty střev a žaludku

  • Ulcerózní kolitida
    Je zánětlivé onemocnění, které se omezuje pouze na tlusté střevo 
  • Crohnova choroba
    Může ovlivnit také tenké střevo a žaludek

V současné době se odhaduje, že trpí Ulcerózní kolitidou nebo Crohnovou chorobou něco mezi 200 a 250 tisíci lidmi. Nejvíce postiženými jsou dospělí mezi 20 a 30 lety, s dopadem na kvalitu života. Jeden z pěti případů se však vyskytuje i u dětských pacientů, paradoxně lépe připravených metabolizovat diagnózu chronického onemocnění, předurčenou k přetrvávání po celý život.

Více informací o produktu ZDE .

 Ulcerózní kolitida je onemocnění, které musí být rozhodujícím způsobem kontrolováno, protože na rozdíl od Crohna, jej lze charakterizovat podle násilnějších a okamžitých projevů, které vyžadují včasnou hospitalizaci a intenzivní léčbu, či operaci. Jedná se o velmi náročnou operaci, jelikož vyžaduje odstranění celého tlustého střeva, a tudíž celkovou změnu životního stylu.

Léčebné terapie dokážou zaručit úplnou remisi nejen symptomů. Bylo prokázáno, že pacienti s endoskopickými a histologickými problémy mají vyšší riziko vzniku polypů nebo nádorů tlustého střeva.

V posledních dvaceti letech biologické léky změnily způsob léčby zánětlivých střevních onemocnění. V současné době pacient, který nereaguje na tradiční léčbu v první úrovni, má řadu dalších možností, které mohou snížit riziko kolektomie (chirurgické odstranění tlustého střeva nebo jeho části) v případě ulcerózní kolitidy nebo některých jiných zákroků a to i v případě Crohnovy choroby (zdroj Zdraví bez limitu).

Agaricus blazei Murill (AbM) je medicinální houbou, která pochází z pralesů jižní Ameriky, kde je využívána domorodými obyvateli k léčbě mnoha zdravotních obtíží. Díky svým účinkům se rozšířilo povědomí o ní po celém světě ... 
více
Medicinální houby jsou známé svými výraznými léčivými účinky. Jsou nositeli vitality a energie, ochraňují a posilují mnohé orgány, hlavně pak podporují imunitní systém, a to nejen k aktivitě, ale také jej dokáží tlumit. Přičemž právě aktivace imunitního systému je potřebná při nádorových onemocněních. Nejinak je tomu u Coriolu.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Jak napomáhat při odstranění akné? Více info zde ...

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup