603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Porovnání protinádorových účinků osmi hub

Medicinální houby mají mnoho účinků, které podporují lidské zdraví. Je možné říci, že každá z nich má vliv na posílení imunitního systému, je silným antioxidantem, mnohé dokážou regulovat hladinu cukrů a tuků v krvi a v neposlední řadě jsou mnohé velmi úspěšné v potlačování protinádorového bujení ...

Image 1

Protirakovinné účinky - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii si vědci vybrali několik hub, u kterých sledovali a porovnávali jejich antioxidační a protirakovinné účinky.
Jednalo se o houby Pleurotus eryngii, P.ostreatus (Hlíva ústřičná), P. nebrodensis, Lentinus edodes (Shiitake), Hypsizygus marmoreus, Flammulina velutipes (Enoki), Ganoderma lucidum (Reishi) a Hericium erinaceus. Z nich izolovali polysacharidy, které k pokusům využili.

Nejprve zjistili, že všechny získané polysacharidy mají silné antioxidační vlastnosti, tj. vychytávají volné radikály. Mezi nimi je pak nejúčinnější polysacharid z Hericia a Shiitake, ta byla úspěšná při vychytávání hydroxylového radikálu. V další části studie byly polysacharidy přidávány k buněčným kulturám vytvořeným z buněk rakoviny plic a rakoviny děložního čípku. Všech osm houbových polysacharidů dokázalo zastavit proliferaci, tj. množení rakovinných buněk. Nejsilnější při stejných dávkách polysacharidu byl v případě rakoviny prsu polysacharid z Reishi. Na buňky rakoviny děložního čípku pak nejvýrazněji působil polysacharid z Hericia.

Ačkoli jsou tedy všechny testované houby antioxidanty a zamezují dělení rakovinných buněk, některé jsou v tomto ohledu úspěšnější. Nejvíce se uplatňuje Reishi, Shiitake a Hericium (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Chen P, Yong Y, Gu Y, Wang Z, Zhang S, Lu L. Comparison of antioxidant and antiproliferation activities of polysaccharides from eight species of medicinal mushrooms. Int J Med Mushrooms. 2015;17(3):287-95.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Mohly by extrakty z medicinálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D?
Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny a nádorové buňky. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará.
více
V dnešní době je organismus zatěžován mnoha negativními vlivy, což může vést ke zvýšení výskytu nemocí. Organismus může být zanesen látkami z prostředí, potravy či léků. Je tedy důležité přemýšlet o podpoře orgánů, které se podílejí na detoxikaci těla a napomoci organismu s očistou. Jaro je ideální k provedení detoxikace organismu, ale není to podmínkou pouze v tento čas.
více
Prof. Ing.Pavel Valíček, DrSc.  - Úvod do využití medicinálních hub při podpoře léčby rakoviny.  Nyní se zmíníme obecně o účinných protinádorových látkách obsažených v houbách. Z velkého počtu je vhodné se krátce zmínit o jedenácti z nich ... 
více
Jednou z nejčastějších mystifikací je, že by člověk měl získávat všechny důležité živiny ze stravy.
více
Aktuality

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? Více info zde

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy? Více info zde

Je nazývána také „čistič krve“, což se odráží na zdravě vypadající ... Více info zde

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup