603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Hlíva proti leukémii

Hlíva ústřičná (pleurotus ostreatus) je houbou původem z Asie, která se ovšem hojně vyskytuje i u nás. Stále však více jako součást kuchyně než coby léčebný prostředek, jak je tomu např. v Číně, kde je součástí tradiční čínské medicíny. Hlíva má podobně jako jiné medicinální houby imunostimulační účinky ...  

Image 1

Využití Hlívy

 • Aktivně zvyšuje imunitní systém (imunostimulant)
 • V případě autoimunity, či alergií je situace jiná. Hlíva tuto přemrštěnou aktivitu imunitního systému tlumí
 • Má antioxidační účinky
 • Přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi 
 • Vliv na nádorové buňky ... 

Příznaky leukémie

Leukémie (bílá nemoc) je akutní nádorové onemocnění (bujení) bílých krvinek (leukocyty), které vychází z buněk kostní dřeně, nebo z lymfatického systému ...

Leukémie jsou krevní malignity, které můžeme dělit na akutní a chronické a každou u nich na lymfatická a myeloidní. Méně časté jsou pak malignity červených krvinek a krevních destiček. Zatímco mnohé typy jsou poměrně dobře léčitelné, jiné jsou stále příčinou úmrtí. Při leukémii dojde k mutaci v buněčném klonu/linii či krvetvorné buňce (tj. dojde k maligní transformaci). Takto změněná buňky se rychle množí, ale neplní své funkce.
V případě nejčastějších leukémií postihujících buňky imunitního systému se setkáváme hlavně s poruchami obranyschopností.

Pacient je náchylný na:

 • Infekce
 • Trpí teplotami
 • Úbytkem hmotnosti
 • Únavou
 • Zvětšené uzliny a slezina
 • Chudokrevnost
 • Poruchy srážlivosti

Při léčbě se uplatňuje chemoterapie, imunoterapie a samozřejmě transplantace kostní dřeně.


Image 2

Hlíva a leukémie - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii se vědci zaměřili právě na problematiku rakoviny. Testovali účinek hlívy v případě leukémie. Je zde šance, že by se hlíva mohla podávat k chemoterapii, podpořila by tak účinek léčby.
V této studii vědci navodili u myší leukémii po podání toxické látky. Části myší podávali metabolity získané z hlívy díky fermentaci, a to před, při indukci a po onemocnění myší leukémií. U myší, u kterých byla indukována leukémie a nedostávaly preparát, došlo k rozvoji leukémie. U léčených myší byla podpořena produkce „zdravých“ krevních buněk, červených i bílých krvinek.
Díky tomu došlo k posílení protinádorové aktivity imunitních buněk, např. makrofágů, které pak dokážou rakovinně změněnou buňku pohltit, fagocytovat. A také došlo k úpravě anémie. V průběhu léčby bylo potlačeno množení rakovinného klonu.

V této studii vědci potvrdili, že hlíva má protileukemické účinky, posiluje vlastní zdravou krvetvorbu a protinádorovou imunitu a potlačuje množení nádorových buněk (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3317474

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Funkční obranyschopnost je základem našeho přežití. Víte jaké vitamíny a minerály Vám nesmí chybět?
více
Chaga (rezavec šikmý, Inonotus obliquus) je cizopasná chorošovitá medicinální léčivá houba pocházející z Ruska a Sibiře. Nejčastěji ji nacházíme na břízách, jasanu či jilmu. Z těchto stromů čerpá živiny. Díky svým účinkům na lidské zdraví se rozšířila do celého světa. V tradiční ruské medicíně se užívá hlavně na nemoci trávicího ústrojí a také jako imunitu posilující lék ...    
více
Aktuality

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? Více info zde

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy? Více info zde

Je nazývána také „čistič krve“, což se odráží na zdravě vypadající ... Více info zde

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup