603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Auricularia a hladina tuků v krvi

Auricularia (bolcovitka) je houbou, která našla využití i v gastronomii Asie. Její jméno vychází z tvaru a konzistence plodnice. Krom kulinářství je zde podstatnější a důležitější fakt, a to, že Auricularia je také medicinální léčivou houbou.  

Image 1

Využití Auricularie

  • Snižuje hladinu tuků v krvi
  • Ochraňuje játra před steatózou
  • Může pomoci s léčbou rakoviny
  • Stimulant imunitního systému ...


Auricularia a studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Tuky v lidské výživě patří k nejvydatnějšímu zdroji a zásobárně energie v potravě, tvoří stavební složku buněk. V organismu se ukládají do zásob, kolují v krvi ...
Auricularie byla v této studii využita jako možnost snížení hladiny tuků a ochrana jater před steatózou (ztukovatěním jater). 

Vědci vytvořili etanolový extrakt z Auricularie (AAE) jako hypolipidemikum. Myši použité do studie byly rozděleny do více skupin. Jedna dostávala běžnou stravu, další pak vysokotučnou dietu bez Auricularie, či s Auriculárií různé koncentrace 0,1%, 0,3% a 1%. Následně byly sledovány krevní parametry, které jsou spojeny s lipidovým profilem a poškozením jater, tj. plazmatické lipidy, jaterní enzymy, játra byla podrobena i histologickému zkoumání. Byly též zkoumány adipocyty, tukové buňky, a jejich obsah. Myši, které dostávaly vysokotučnou dietu a extrakt z Auricularie, měly na konci studie nižší hmotnost, než myši s vysokotučnou stravou bez přidání Auricularie. Také hladiny plazmatických lipidů a jaterních enzymů byly mnohem nižší, a jejich snížení bylo vázáno na použitou dávku extraktu, čím silnější extrakt, tím nižší hladina tuků.

Extrakt také snižuje přepis adipogenních a lipogenních tuků v adipocytech, které normálně přispívají k nárůstu kumulace a tvorby tuků a zvyšování hmotnosti. Navíc extrakt nebyl vůbec cytotoxický, nepoškozoval tělesné buňky.

Výsledky studie ukazují, že extrakt z Auricularie snižuje hladinu lipidů v krvi, snižuje nárůst hmotnosti, podporuje redukci hmotnosti, ochraňuje jaterní tkáň před ukládání tuků do ní a také mění expresi genů, které zodpovídají za nárůst hmotnosti a koncentrace lipidů v krvi (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Reza MA, Hossain MA, Damte D, Jo WS, Hsu WH, Park SC. Hypolipidemic and Hepatic Steatosis Preventing Activities of the Wood Ear Medicinal Mushroom Auricularia auricula-judae (Higher Basidiomycetes) Ethanol Extract In Vivo and In Vitro. Int J Med Mushrooms. 2015;17(8):723-34.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Mohly by extrakty z medicinálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D?
Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny a nádorové buňky. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará.
více
Hericium patří medicinální houby, jejichž účinky na zdraví jsou známé po mnoho let a jsou zároveň vědecky potvrzovány. Prováděné pokusy a studie u Hericia potvrdily pozitivní účinky na nervovou soustavu, zvláště na regeneraci nervových tkání a ochranu nervových buněk.
více
Hericium erinaceus (korálovec ježatý) dostal své jméno dle tvaru připomínající korál. Jedná se o parazitickou houbu rostoucí na kmenech stromů, pařezů. Má významné postavení v léčebných systémech tradiční čínské medicíně.
více
Aktuality

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? Více info zde

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy? Více info zde

Je nazývána také „čistič krve“, což se odráží na zdravě vypadající ... Více info zde

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup