603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Reishi obsahuje látky působící na nesprávné buněčné dělení

Reishi patří mezi asijské vitální houby. Je jedním z nejoceňovanějších léčiv v tradiční čínské medicíně. Její léčebné účinky se využívají již více jak 4 000 let ...

Image 1

Využití Reishi

Je známá svými:

 • Imunostimulačními účinky
 • Cholesterol a cukry snižujícími účinky
 • Napomáhá regeneraci, snižuje únavu, posiluje fyzickou i psychickou kondici
 • Je silným antioxidantem ... 

Neméně důležité pak je, že dokáže působit na rakovinné buňky. A to vícero způsoby, jednak podporou imunitního systému, který pak sám bojuje proti rakovinným buňkám a jednak díky složkám, které působí toxicky na rakovinné buňky, zatímco zdravé buňky nijak nepoškozují.

Co jsou to nádory?

Nádor je seskupení buněk rostoucí samostatně bez řízení organismu. 

Dělí se podle chování na:

 • Nepravé nádory (cysta, hyperplazie, hypertrofie ...)
 • Pravé nádory ( Benigní / nezhoubné, Maligní / zhoubné, Intermediární / mezi zhoubnými i nezhoubnými, ale metastázující)

Typy projevů:

 • Nádor neovlivňuje funkci organismu (estetika - névus)
 • Utlačuje krvetvorbu (leukémie, metastázy)
 • Produkuje hormony (karcinoid)
 • Destruuje okolí (píštěle, infekce)
 • Narušuje cévy ...

Rakovinné buňky mají totiž jistá specifika, která tělesné buňky nemají, rychlejší metabolismus, vyšší nároky na živiny, rychlejší dělení, množení.


Reishi a nádory - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii vědci zkoumali možnost využití Reishi jako terapeutického prostředku při léčbě nádorů. Hledali specifické složky houby, které mají protirakovinné účinky.

Image 2

Testovali 6 triterpenoidů, a to ganolucidickou kyselinu E, licidumol A, ganodemanotriol, 7oxo-ganoderickou kyselinu Z, 15 hydroxy-ganoderickou kyselinu S a ganoderickou kyselinu DM, které byly izolovány z extraktu vyrobeného z Reishi. Tyto složky byly přidávány ke třem buněčným kulturám, které byly složeny z buněk rakoviny jater, děložního hrdla a tlustého střeva.
Všechny vybrané triterpenoidy z Reishi dokázaly tlumit růst rakovinných buněk ve všech třech buněčných kulturách, a to již v dávkách 20,87 až 84,36 μM. Všechny vybrané složky z Reishi též indukovaly apoptózu, buněčnou smrt, u buněk rakoviny děložního hrdla, apoptózu u buněk rakoviny tlustého střeva navodily 4 složky, nejúčinnější byly ganoderická kyselina DM a 7-oxo-ganoderická kyselina.

Vědci tedy shrnuli pokus tak, že všechny vybrané složky omezují množení rakovinných buněk, všechny navozují apoptózu u rakoviny děložního hrdla, u rakoviny tlustého střeva, ale žádná u rakoviny jater. Bylo by tedy možné přidat je k léčbě rakoviny v klinické praxi, již samotné omezení růstu rakovinných buněk je velkým přínosem (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Ruan W, Wei Y, Popovich DG. Distinct Responses of Cytotoxic Ganoderma lucidum Triterpenoids in Human Carcinoma Cells. Phytother Res. 2015 Nov;29(11):1744-52.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Prof. Ing.Pavel Valíček, DrSc.  - Úvod do využití medicinálních hub při podpoře léčby rakoviny.  Nyní se zmíníme obecně o účinných protinádorových látkách obsažených v houbách. Z velkého počtu je vhodné se krátce zmínit o jedenácti z nich ... 
více
Vitální houby mají mnoho účinků, které podporují lidské zdraví. Je možné říci, že každá z nich má vliv na posílení imunitního systému, je silným antioxidantem, mnohé dokážou regulovat hladinu cukrů a tuků v krvi a v neposlední řadě jsou mnohé velmi úspěšné v potlačování bujení buněčného dělení ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup