603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Polyporus a antioxidační vlastnosti

Polyporus umbellatus, choroš oříš je vzácná houba rostoucí v listnatých a smíšených lesích na bázích kmenů, kořenech či pařezech. Jedná se o jedlou houbu, ale má své využití i v tradiční čínské medicíně, kdy se používá hlavně na léčbu močových cest ...

Image 1

Využití Polyporusu

Vědci studují tuto houbu a je nepochybné, že dokáže:

  • Modulovat aktivitu imunitního systému
  • Hojit a ochraňovat močový systém
  • Má též specifické protinádorové účinky
  • Stejně tak je silným antioxidantem

Tyto vlastnosti jsou samozřejmě dány složkami, ze kterých je Polyporus tvořený. Vědci se tedy snaží izolovat a zkoumat jednotlivé složky a jejich účinky.

Co jsou antioxidanty?

Antioxidant je látka, jejíchž molekuly omezují aktivitu kyslíkových radikálů. Tím se omezuje proces oxidace v organismu. Z hlediska lze hodnotit přítomnost antioxidantů v potravinách jako žádoucí, neboť prodlužují trvanlivost. Z hlediska účinků na zdraví jejich užívání snižuje pravděpodobnost vzniku srdečně - cévních chorob a některých typů rakoviny.


Polyporus a antioxidant - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V nedávné době objevili nový ve vodě rozpustný polysacharid, který označili jako PUP60S2, jedná se o relativně velký polysacharid, který má molekulární hmotnost 1,44×104 Da a byl extrahován ze sklerocií. Je tvořen z více než 20 % glukuronovou kyselinou a dále obsahuje glukózu. Je tedy patrné, že je oproti jiným polycharidům, které jsou složené z množství monosacharidů, strukturně velmi jednoduchý. Přesto je u tento polysacharid silným antioxidantem, dokáže vychytávat a neutralizovat volné radikály hydroxylové, superoxidové v závislosti na dávce.

Volné radikály působí na tkáně toxicky, narušují buněčné membrány, poškozují DNA. Stojí za rozvojem mnoha degenerativních i rakovinných procesů. Pro tělo je nutné, aby se mu dodávaly antioxidanty z vnějšku. Zde vidíme, že Polyporus ukrývá složky, které mohou působit jako antioxidanty a tím ochraňovat buňky před poškozením (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: He PF, Zhang AQ, Wang XL, Qu L, Li GL, Li YP, Sun PL. Structure elucidation and antioxidant activity of a novel polysaccharide from Polyporus umbellatus sclerotia. Int J Biol Macromol. 2015 Oct 14. pii: S0141-8130(15)30036-2. doi: 10.1016/j.ijbiomac.2015.10.032.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Rozvoj nádorů, optimální trávení, víc energie...
Malé fialové bobulky Açaí připomínají modré hroznové víno. Pochází z palmy Açaí, která roste ve střední a jižní Americe, zejména v amazonských deštných pralesích.
více
Jednou z nejčastějších mystifikací je, že by člověk měl získávat všechny důležité živiny ze stravy.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup