603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Proč vznikají vrásky na pleti?

Vrásky

Přirozená součást stárnutí ...

Vrásky jsou běžným projevem stárnutí pokožky. Nejčastěji se objevují v oblastech, které jsou nejvíce vystaveny slunečnímu záření jako obličej, krk, ruce a předloktí.
Ačkoliv strukturu a texturu pleti určuje z velké části genetika, hlavním původcem vzniku vrásek je spíše působení slunečního záření, zejména u lidí se světlým typem pleti. Na vzniku vrásek se ovšem podílí i další faktory jako znečištění životního prostředí či kouření.
Vrásky jsou rýhy a linky, které se objevují na pleti. V průběhu času a stárnutí organismu se začínají stále více prohlubovat a nejvíce viditelnými se stávají okolo očí, úst a na krku.

Image 0

Faktory a formování vrásek

 • Věk
  Jak stárneme, pleť je stále méně elastická a více křehká. Snížení produkce kožního mazu způsobuje vysychání pleti, vrásky jsou pak na pokožce viditelnější. Stejně tak se snižuje obsah tuku v hlubších vrstvách kůže, čímž dochází k ochabnutí kontur kůže a výraznějšímu propadu vrásek.
 • Vystavení ultrafialovým paprskům 
  Ultrafialové záření, které urychluje přirozené stárnutí, je primární příčinou vzniku vrásek. Tím, že je pleť vystavena UV záření, dochází k rozpadu pojivové tkáně – kolagenových a elastinových vláken, která leží v hlubší vrstvě kůže, v dermis Bez této podpůrné pojivové tkáně ztrácí pleť sílu a průžnost a objevují se na ní vrásky trvalejšího charakteru.
 • Kouření
  Může urychlit proces přirozeného stárnutí pleti, čímž přispívá ke vzniku vrásek. Vliv má v rámci kouření také to, že dochází ke změnám krevního zásobení pleti.
 • Smích, zamračenost a další výrazy obličeje
  Vznik vrásek bohužel podporují i tak pozitivní činnosti jako smích. Když totiž dochází pravidelně a často k některým obličejovým výrazům, v momentě, kdy v pleti ubývá kolagenových a elastinových vláken, ztrácí pokožka svoji pružnost, a dočasné jemné linky se mění na trvalé vrásky (zdroj Medaprex).

Ideální spojenec v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti je kyselina hyaluronová! Tentokrát však nemáme na mysli injekčně aplikované výplně či topicky aplikované krémy či séra, ale kyselinu hyaluronovou užívanou ústně v podobě doplňků stravy ...
více
Aktuality

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? Více info zde

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy? Více info zde

Je nazývána také „čistič krve“, což se odráží na zdravě vypadající ... Více info zde

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup