603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Jak pomáhají enzymy?

Enzymy

Enzym je specifická organická molekula urychlující reakce v organismech. Umožňuje tak průběh reakcí i při relativně nízkých teplotách, neutrálním pH ...

Image 0

Co jsou enzymy?

V biologických systémech probíhá mnoho různých druhů reakcí. Při pokusech o jejich doplnění mimo živý systém se zjistilo, že jejich rychlost je významně nižší. Reakce v živém systému probíhají mnohonásobně rychleji. Zásadní podíl na tom má existence bio katalyzátorů – enzymů. Ty často umožňují průběh i takových reakcí, které by v podmínkách lidského těla neprobíhaly.

Katalyzátor je látka, která zvyšuje rychlost chemické reakce, ale nemění chemickou rovnováhu, jen zkracuje čas jejího dosažení.

Enzymy z kalifornských žížal

Bioaktivní krém z kalifornských žížal Vermione má vynikající průnik pokožkou do podkoží a buněk. Je zapříčiněn silným prokrvením ošetřované plochy a tím se urychluje vstřebávání. Prokrvení je způsobeno uvolněním látek z komplexu krému v rámci aktivace s pokožkou. Po překonání svrchní části pokožky, tvořené odumřelou částí, dochází k zvýšenému proudění v cévních kapilárách a k uvolnění enzymu hyaluronidasy.

Hyaluronidasa rozkládá kyselinu hyaluronovou, která je součástí základní mezibuněčné hmoty a tím urychluje vstřebávání účinných látek a jejich průnik tkáněmi, včetně tkání zanícených.

Jak enzymy pomáhají? 

Působení cílené 

Obsažené enzymy pronikají do nejspodnější vrstvy pokožky a při styku s kožní tkání se aktivují. Dodávají kožní tkáni potřebné vitamíny a posilují její imunitu.

Urychlují procesy regenerace

Enzym je jednoduchá či složená bílkovina, mezi její nejdůležitější funkci spadá urychlování procesu v lidském těle/v buňkách.

Alternativa

Enzymy jsou známé pro vytlačování poškozených a odumřelých buněk směrem k povrchu pokožky, což je zpravidla jasným důkazem pozitivního a obnovovacího účinku působení enzymů.

Pro extrakty krémů Vermione s bioaktivním užitím je nejlépe vystiženo jeho působení jako harmonizační a preventivní, kdy uvádí organismus do rovnováhy a zvyšuje její obranyschopnost. Výhodou dlouhodobé aplikace krémů je jeho bezproblémová snášenlivost, netoxičnost, imunomodulační účinnost a regulační vlastnosti spojené se zlepšením kondice organismu.

V případě bioaktivního extraktu Vermione získaného z kalifornských žížal, bylo unikátní patentovanou technologií dosaženo stabilizace látek, a to až do teplot nad 50 °C.

Extrakt má velmi vysokou vstřebatelnost i na neporušené pokožce, kdy rozkládá odumřelé části pokožky, ale zdravé buňky nepoškozuje, naopak vyživuje.

Image 1

Zkušenosti z praxe

Z provedených klinických studií v sanatoriu PROSANUM, pod vedením profesora MUDr. Františka Novotného, DrSc, byla prokázána vysoká účinnost léčby:

 • Lupénky, ekzémů
 • Akné, oparů
 • Novotvarů/nádorů kůže
 • Pigmentových skvrn
 • Jizevnaté tkáně
 • Popálenin
 • Bércové vředy, amputace nohou u diabetiků
 • Růže 
 • Otoky, hematomy
 • Poporodní defekty
 • HPV infekce/genitální opar 

Úspěšně aplikován při léčbě hemoroidů, kdy již bylo prokázáno, že jeho účinnost je zcela srovnatelná s operačním zákrokem (zdroj Vermione.cz).

Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Jak napomáhat při odstranění akné? Více info zde ...

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup