603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Polyporus a antioxidační vlastnosti

Polyporus umbellatus, choroš oříš je vzácná houba rostoucí v listnatých a smíšených lesích na bázích kmenů, kořenech či pařezech. Jedná se o jedlou houbu, ale má své využití i v tradiční čínské medicíně, kdy se používá hlavně na léčbu močových cest ...

Image 1

Využití Polyporusu

Vědci studují tuto houbu a je nepochybné, že dokáže:

  • Modulovat aktivitu imunitního systému
  • Hojit a ochraňovat močový systém
  • Má též specifické protinádorové účinky
  • Stejně tak je silným antioxidantem

Tyto vlastnosti jsou samozřejmě dány složkami, ze kterých je Polyporus tvořený. Vědci se tedy snaží izolovat a zkoumat jednotlivé složky a jejich účinky.

Co jsou antioxidanty?

Antioxidant je látka, jejíchž molekuly omezují aktivitu kyslíkových radikálů. Tím se omezuje proces oxidace v organismu. Z hlediska lze hodnotit přítomnost antioxidantů v potravinách jako žádoucí, neboť prodlužují trvanlivost. Z hlediska účinků na zdraví jejich užívání snižuje pravděpodobnost vzniku srdečně - cévních chorob a některých typů rakoviny.


Polyporus a antioxidant - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V nedávné době objevili nový ve vodě rozpustný polysacharid, který označili jako PUP60S2, jedná se o relativně velký polysacharid, který má molekulární hmotnost 1,44×104 Da a byl extrahován ze sklerocií. Je tvořen z více než 20 % glukuronovou kyselinou a dále obsahuje glukózu. Je tedy patrné, že je oproti jiným polycharidům, které jsou složené z množství monosacharidů, strukturně velmi jednoduchý. Přesto je u tento polysacharid silným antioxidantem, dokáže vychytávat a neutralizovat volné radikály hydroxylové, superoxidové v závislosti na dávce.

Volné radikály působí na tkáně toxicky, narušují buněčné membrány, poškozují DNA. Stojí za rozvojem mnoha degenerativních i rakovinných procesů. Pro tělo je nutné, aby se mu dodávaly antioxidanty z vnějšku. Zde vidíme, že Polyporus ukrývá složky, které mohou působit jako antioxidanty a tím ochraňovat buňky před poškozením (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: He PF, Zhang AQ, Wang XL, Qu L, Li GL, Li YP, Sun PL. Structure elucidation and antioxidant activity of a novel polysaccharide from Polyporus umbellatus sclerotia. Int J Biol Macromol. 2015 Oct 14. pii: S0141-8130(15)30036-2. doi: 10.1016/j.ijbiomac.2015.10.032.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Rozvoj nádorů, optimální trávení, víc energie...
Malé fialové bobulky Açaí připomínají modré hroznové víno. Pochází z palmy Açaí, která roste ve střední a jižní Americe, zejména v amazonských deštných pralesích.
více
Jednou z nejčastějších mystifikací je, že by člověk měl získávat všechny důležité živiny ze stravy.
více
Aktuality

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? Více info zde

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy? Více info zde

Je nazývána také „čistič krve“, což se odráží na zdravě vypadající ... Více info zde

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup