603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Auricularia a antibakteriální účinky

Auricularia patří mezi medicinální houby, které jsou běžně používané i v gastronomii. Jejich název je odvozen od jejich tvaru a konzistence ‒ bolcovitka (Jidášovo ucho). 
Houba disponuje mnoha léčebnými účinky, které potvrdila i západní medicína ... 

Image 1

Využití Auricularie

  • Silný imunostimulátor (vysoký podíl betaglukanů)
  • Dokáže regulovat hladinu cholesterolu a cukrů v krvi
  • protirakovinné účinky
  • Silný antioxidant
  • antiinfekční účinky


Antibakteriální účinky - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Antibakteriální složky v produktu posilují obranné mechanismy organismu.K pokusům byl použit extrakt z Auricularie a testoval se jeho vliv na bakterie a jak je schopný odstraňovat volné radikály.

Image 2

Extrakt přidaný k populaci E. coli a Stafylokokovi aureovi dokázal potlačit množení těchto bakterií, působí na ně inhibičně. Vzhledem k tomu, že rezistence bakterií k antibiotikům vzrůstá, nejvíce je zmiňovaná multirezistence právě stafylokoka, je toto možná cesta k vývoji léčiv. Zvláště pro oslabené jedince může být totiž nákaza rezistentní bakterií život ohrožující i smrtelná.
Krom výrazných antibakteriálních účinků má testovaný extrakt z Auricularie též antioxidační účinky. Neutralizuje a odstraňuje volné radikály, které jsou původcem degeneračních pochodů i rakovinného bujení, neboť volné radikály poškozují i buněčnou DNA.

Je tedy patrné, že Auricularie, resp. složky v ní, mají protibakteriální účinek a neutralizují volné radikály (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Cai M, Lin Y, Luo YL, Liang HH, Sun P. Extraction, Antimicrobial, and Antioxidant Activities of Crude Polysaccharides from the Wood Ear Medicinal Mushroom Auricularia auricula-judae (Higher Basidiomycetes). Int J Med Mushrooms. 2015;17(6):591-600.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je velmi známí v gastronomii, což je dáno její chutí i snadnou dostupností, neboť je rozšířená po celém světě. Její využití je však širší a kulinářstvím nekončí. Hlavní je, že má mnohé léčebné účinky, moduluje aktivitu imunitního systému ... 
více
Reishi (Ganoderma lucidum) patří mezi dřevokazné chorošovité houby, které jsou hlavně v Asii užívány jako léčivý, mnohdy i léčebný prostředek. Reishi je ceněná v tradiční čínské medicíně jako "božská houba nesmrtelnosti".
více
Aktuality

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? Více info zde

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy? Více info zde

Je nazývána také „čistič krve“, což se odráží na zdravě vypadající ... Více info zde

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup