603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Agaricus u pacientů s mnohočetným myelomem

Agaricus patří mezi medicinální houby pochází z Jižní Ameriky, kde je hojně využíván domorodci k léčbě mnoha zdravotních obtíží.
Jeho účinky se však zabývá i věda a probíhají mnohé pokusy a klinické studie, které mimo jiné ukazují, že Agaricus disponuje protinádorovými účinky.

Image 1

Využití Agaricu

  • protinádorové účinky
  • modulace imunitního systému ...

Co je Kahlerova nemoc?

Mnohočetný myelom (Kahlerova nemoc) je rakovinné onemocnění, za nímž stojí maligní transformace plazmatických buněk, tj. B lymfocytů produkujících velké množství protilátek.
U pacientů dochází k narušení krvetvorby až k jejímu selhání, ke kostním lézím a k ledvinnému poškození.
Nejčastěji se nemoc objevuje u pacientů kolem 70 let. Léčbou je vysokodávková chemoterapie následovaná podáním vlastních kmenových buněk. I přes prvotní úspěch v léčbě může dojít k relapsům, znovuobjevení nemoci. Desetileté přežití u pacientů nad 65 let je 30 %. Což rozhodně není číslo uspokojivé, a tak jsou hledány další metody a postupy, kterých by bylo možné k léčbě využít.


Mnohočetný myelom - studie 

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Agaricus patří mezi medicinální houby, pochází z Jižní Ameriky, kde je hojně využíván domorodci k léčbě mnoha zdravotních obtíží. Jeho účinky se však zabývá i věda a probíhají mnohé pokusy a klinické studie, které mimo jiné ukazují, že Agaricus disponuje protirakovinnými účinky. Proto byl Agaricus využit i při léčbě výše zmíněného mnohočetného myelomu.

Do vytvořené klinické studie se zapojilo čtyřicet dobrovolníků z řad pacientů trpících myelomem. Tito podstoupili vysokodávkovou chemoterapii a transplantaci kmenových buněk. K této léčbě byla půlce pacientů přidána léčba preparátem AndoSan, který je vytvořen z medicinálních hub a největší podíl má Agaricus, druhá část pacientů dostávala placebo.

Image 2

Podávání začalo při začátku chemoterapie a trvala sedm týdnů. U pacientů, kterým byl podáván AndoSan došlo ke zvýšení počtů regulačních, tlumivých T lymfocytů, také se pak zvýšila exprese IL-1ra, IL-5 a IL-7, což upravuje funkci imunitního systému, včetně reaktivity namířené proti maligním buňkám. Došlo též k stimulaci plazmocytoidních dendritických buněk, které indukovaly, podobně jako regulační T lymfocyty, toleranci. U lidí trpících myelomem počet plazmocytoidních dendritických buněk klesá.
Přípravek měl též přímý antiproliferační vliv na myelomové buňky. Klinická studie tedy ukázala, že u pacientů, kterým byl podáván AndoSan dochází k úpravě funkce imunitního systému ke stavu, kdy dochází k potlačování nádorového bujení. Je přínosné přidat jej k zavedené léčbě (zdroj Mycomedica.cz). 

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Nejznámějšími houbovými polysacharidy jsou beta glukany, tj. polymery beta glukózy. Jsou to polysacharidy s dlouhým řetězcem, jehož základem je glukóza ...
více
Prof. Ing.Pavel Valíček, DrSc.  - Úvod do využití medicinálních hub při podpoře léčby rakoviny.  Nyní se zmíníme obecně o účinných protinádorových látkách obsažených v houbách. Z velkého počtu je vhodné se krátce zmínit o jedenácti z nich ... 
více
Aktuality

Červená skvrna od klíštěte může ukazovat na lymeskou boreliózu.
Více info zde ...

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup